У київському метрополітені покажуть ціну правди

У київському метрополітені покажуть ціну правди

Вісім незвичайних постерів з’являться у вагонах одного з потягів Оболонсько – Теремківської  (синьої) лінії метро. Протягом наступного місяця вони розказуватимуть історії людей, які були причетні до трагічних подій у 1932-1933 рр. в Україні: Голодомору, суворої цензури, змови та масових репресій. 


Інформаційна кампанія була підготовлена за підтримки FILM.UA Group та команди Київського метрополітену. Проєкт приурочений до виходу історичного трилеру «Ціна Правди», який виходить на екрани українських кінотеатрів 28 листопада, а також напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, що цього року припадає на 23 листопада.

Місія проєкту – привернути увагу широких верств суспільства до проблеми правди та постправди в сучасному мета-інформаційному світі, а також спонукати українців дізнатися більше про важливі та цікаві факти з історії нашої країни. Тому дуже важливою є підтримка з боку міських та державних структур, у цьому випадку – КП «Київський метрополітен».

– Тепер у пасажирів київського метро буде можливість дізнатися більше про життя британського журналіста Ґарета Джонса. А воно, повірте, варте уваги. Це була натхненна, вольова та дуже розумна людина, яка зіграла велику роль в історії. На превеликий жаль, більшість про це не знає. Тому ми дуже вдячні Київському Метрополітену за надану можливість не тільки промотувати українське кіно, а й поширювати у суспільстві важливі меседжі. Акція #вкінонаметро триває!, зазначила маркетинг-директорка FILM.UA Group Поліна Толмачова.

– Складно уявити, скільки ми ще не знаємо про свою історію, скільки її сторінок засекречено або стерто назавжди. Тому переконана, що важливо використовувати кожну можливість, щоб дізнаватися і розповідати. Цей проект про важке: Голодомор, цензуру, замовчування, нищення. І про Людину. Історії успішного успіху зараз у моді, але варто пам’ятати, що за ними завжди стоїть щоденна боротьба і часто, на жаль, без хепіенду, – зауважила радниця начальника метро Наталка Макогон


Наступним кроком кампанії стане перфоманс «Ті, що блукають», що відбудеться 22 листопада о 18:00 на верхньому майданчику станції метро «Дорогожичі». Цей мистецький проєкт був презентований минулого року Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» разом із театром-студією Veritas у рамках вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду. В основі сценарію – свідчення очевидців Голодомору з архіву Меморіалу жертв Голодомору та опубліковані свідчення з книги «33-й: голод. Народна Книга-Меморіал» (автори-упорядники Л. Коваленко та В. Маняк). Вхід на подію вільний.