Під час снігопадів вантажівки пропускатимуть через Київ за схемою

Під час снігопадів вантажівки пропускатимуть через Київ за схемою

Штаб з оперативного реагування на надзвичайні зимові ситуації під час снігопадів та морозів розміститься в цьому сезоні в центрі Києва, у спеціально обладнаному приміщенні Центру організації дорожнього руху. Сюди надходитиме вся інформація. Головне завдання взимку – забезпечити за будь-яких умов безперебійну роботу комунального транспорту й руху автомобілів містом. Для цього є апробований алгоритм дій дорожніх служб, які кожну годину звіряються з прогнозом погоди від Укргідрометцентру й застосовують превентивну обробку шляхів.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв та заступник голови надзвичайної комісії КМДА Тарас Ткачук сьогодні тренували комунальників з різних ситуацій: давали конкретні завдання і слухали, як чиновники вирішуватимуть проблеми.

Наразі комунальники мають підготовлену техніку й знаряддя для прибирання снігу, для швидкого розчищення території від повалених дерев, для превентивної обробки доріг проти льоду.

Столична поліція готова до перекриття в’їзду у столицю під час снігопадів. Визначено місця дислокації великовантажного транспорту на трасах перед містом, і є пункти обігріву для водіїв. Міністерство транспортної інфраструктури також запропонувало варіант відстою фур на трасах за 50 – 100 кілометрів від Києва. Транзитний транспорт будуть пропускати через місто, але малими «партіями» й після розчищення основних транзитних вулиць. 

У місті вже напоготові намети для обігріву, стаціонарні приміщення деяких «жеків» і набір медикаментів та продуктів. Залишилося навчитися правильно вирішувати питання, куди відвозити п’яних, яких знаходить поліція на вулицях. За словами керівника Служби швидкої допомоги столиці Анатолія Вершигори, патрульним поліцейським треба не просто відвозити п’яних до пунктів обігріву, що іноді трапляється, а викликати машини служби Соціотерапії або швидкої допомоги.

КП «Київтеплоенерго» наразі стурбоване, чи законно переміщувати приватні автомобілі з місць аварій на теплотрасах. Це необхідно швидко врегулювати, адже машини можуть бути припарковані без порушень ПДР. Вирішити проблему намагатимуться так само, як переміщення авто під час розчищення вулиць від снігу. Вирішуватимуть й питання з авто, припаркованими біля контейнерів для сміття у дворах житлових будинків. Це масове явище для столиці, яке заважає комунальникам вчасно вивозити сміття. Проблема подвоїться взимку, коли біля смітників з’являться ще й гори снігу, або дістатися до них буде неможливо через нечищені під’їзди.

Фото, відео Марії ЛИСЕНКО, «Вечірній Київ»