На місці майбутнього Музею Революції Гідності влаштують виставку

На місці майбутнього Музею Революції Гідності влаштують виставку

На земельній ділянці, відведеній під майбутній Музей Революції Гідності (алея Героїв Небесної Сотні, 3-5), до відзначення Дня Гідності та Свободи споруджено тимчасову конструкцію.

На цій компактній площі (144 м²) під відкритим небом буде розміщено виставку «М³: Майдан. Меморіал. Музей», яка лаконічно, але емоційно розповідає про Помаранчеву революцію, події на Майдані зими 2013 – 2014 років, про створення Меморіалу Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.

На виставці обіцяють інтерактивні елементи для відвідувачів, зокрема карту місць Революції Гідності, де можна згадати про найзначиміші місця протестів у центрі Києва, пов’язати стрічки з написами про особисті уявлення щодо цінностей і свободи, вшанування героїв. Цей простір залучає відвідувачів до рефлексій і співтворення.

– Котлован на алеї Героїв Небесної Сотні у центрі Києва із занедбаної пустки перетворюється на новий простір, набуває особливого символізму, змісту та функцій. Тут буде споруджено Музей Революції Гідності. А допоки зведемо стіни українського Парфенону свободи, тут діятиме динамічний  виставковий і громадський простір просто неба. Тут будемо розповідати про Майдан і його героїв, вивчати уроки історії, осмислювати теперішнє. Аби міцнішати як політична нація, дорослішати як громадянське суспільство, розвиватися як демократія. Бо маємо захистити нашу гідність, свободу, майбутнє, – розповідає Ігор Пошивайло, директор Національного музею Революції Гідності.

Таким чином, занедбаний десятиліттями котлован у центрі Києва, перетворюється на знакове місце: культурно-мистецький, інформаційно-освітній і громадський простір.

Відкриття відбудеться 21 листопада о 17:00.