Зіркові собаки відвідали київських дітей з інвалідністю

Зіркові собаки відвідали київських дітей з інвалідністю

Укроп та Дзиґа – собаки з притулку, які не лише знайшли свою родину, а й встигли знятись у серіалі «Життя Собаче», відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва.

– Коли ми чотири роки тому забрали з притулку Укропа та Дзиґу, ми і гадки не мали, що зніматимемо такий серіал. Наштовхнула на ідею думка людей, що ці собаки якісь не такі. Вони купуватимуть і замовлятимуть собак, але з притулку не візьмуть. Колись у ветеринарній клініці стояла жінка з бульдогом, говорить нам: «Які у вас гарні собачки». А коли я розповіла, що вони з притулку, вона сказала: «Ой, а вам себе не шкода?!» Я побачила, що це справді тенденція і люди бояться собак з притулку. Щоб розвіяти цю фобію, щоб показати, що такі собаки – хороші друзі та компаньйони, ми вирішили зняти серіал та показати ситуацію очима собак. Моя мета – щоб після кожної серії хоча б одна собачка їхала з притулку додому, – розповідає продюсерка серіалу «Життя Собаче» та «мама» Укропа і Дзиґи, Лана Вєтрова.

Зараз на YouTube можна подивитися 1 сезон серіалу. Але обіцяють, що буде продовження – другий сезон. У 1 сезоні вже знято 15 серій, тривалість кожної – 4-5 хвилин. В одній серії «хвостики» йдуть на шопінг за одягом, в іншій – подорожують Карпатами. Знімали серіал Лана Вєтрова з чоловіком та невісткою власними силами.

ГО «Вулик ідей» запросила зіркових «хвостиків» до дітей з особливими потребами. У світі вже давно працює популярний метод реабілітації – каністерапія (реабілітація за допомогою собак). Він особливо корисно впливає на дітей з аутизмом та ДЦП. Проте в нашій країні цей метод ще не досить розвинутий. Тварина для дитини з аутизмом стає посередником між нею й іншими людьми. Таким собі місточком. Проте часто такі діти спочатку і тварини бояться.

– Ми вже випробували метод лікування собаками. Упродовж двох років до нас приходили ці тварини, і ми проводили каністерапію з допомогою спеціалістів міжнародної організації. Собаки дуже гарно розслабляють дітлахів. Діти відпочивають поруч із ними та отримують заряд позитиву, – розповідає Тетяна Бєлова, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Подільського району міста Києва.

Укроп та Дзиґа – зовсім різні. Хлопчик дуже активний, всім цікавиться та любить просити їжу. Дівчинка ж більш лагідна та сімейна.

– Я хочу, щоб наші собаки подарували дітям позитивні емоції, а у батьків не було боязні до тварин з притулків, – додає Лана Вєтрова.