Навігатор на 19-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 19-те листопада: куди піти у Києві

Вечір вівторка не дасть вам засумувати! Сьогодні на вас чекають лекції про економію та монетизацію пільг, лекція про перфекціонізм, прем'єра фільму про видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, дискусія про небезпеку діджиталізації, вистава про маленького принца, відкриття виставки про гроші, розмова та проєкт, присвячені 90-річчю Алли Горської, концерт світових зірок-саксофоністів та багато іншого. 

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Відкриття виставки Олеся Солов'я «Сонячна повінь»

Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж двох років (2018 – 2019), демонструє його щиру закоханість у невичерпні таємничі принади рідної української природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець. Олесь Соловeй – митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка, та самобутній живописець-станковик, котрий яскраво проявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу.

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

Виставка Ольги Адам «Усі гроші світу»

Як зображення на грошах впливають на світ? Як вони еволюціонують та яку роль відіграють? І чому тепер, в епоху цифрових носіїв, коли зображення зникли, гроші не втратили своїх енергетичних властивостей та влади над людьми, хоча зображення як мистецтво не перестало бути міжнародною мовою спілкування і все ще має вплив? Відповіді на усі ці питання намагається знайти художниця Ольга Адам, стилізуючи та інтерпретуючи зображення на купюрах і монетах різних країн.

Коли: о 18:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ ТВОРЧІСТЮ ВИДАТНИХ

Алла Горська і Віктор Зарецький: художній і сімейний тандем

У Культурно-мистецькому центрі НаУКМА триває виставковий проєкт «Лавреати. Художники – лавреати Шевченківської премії у мистецькій колекції НаУКМАм, який знайомить з кращими творами університетської колекції. В експозиції – твори Емми Андієвської, Георгія Якутовича, Миколи Малишка, Віктора Зарецького, Анатолія Криволапа та інших визнаних і відомих митців. Дев'ять імен, тринадцять робіт, і кожна – окремий сюжет з історії українського мистецтва ХХ століття. У лекційному міні-циклі кураторки проєкту, мистецтвознавиці Діани Клочко, ми пропонуємо дослідити деякі з цих сюжетів.
60-ті роки минулого століття у Києві були багаті на яскраві творчі пари, але тандем Горської і Зарецького увійшов також і до історії дисидентського й правозахисного руху.
Діана Клочко розповість про те, як працювали ці двоє митців у визначних монументальних проєктах, у яких так багато ремінісценцій мексиканських художників, чому в якийсь момент їхні стилі й композиційні рішення стали неподібними, і навіщо Зарецький повністю змінив стиль після трагічної загибелі дружини.

Коли: о 18:00.
Де: Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9.
Вхід вільний.

Відкриття виставки «Алла Горська – Героїня»

Виставка приурочена до Днів Білої Стрічки в рамках всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства щодо жінок» та 90-річчя з дня народження відомої художниці-правозахисниці Алли Горської. Творча діяльність художниці не відповідала критеріям свого часу, полотна нищила радянська влада, вона жила у часи репресій та насильства, але попри все мисткиня завжди допомагала тим, хто того потребував, протестуючи проти порушень прав людини. Алла Горська – це окрема сторінка в історії українського культурного відродження, її трагічна смерть породила значний резонанс як в Україні, так і у світі. В її роботах присутні образи сильної жінки і ключових персоналій української культури.  

Коли: о 18:30.
Де: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6.
Вхід вільний. Не забудьте паспорт або посвідчення водія. 

Рембрандт. Чудо світла.

Портрети, натюрморти, пейзажі, жанрові сцени, картини на історичні, біблійні, міфологічні теми, голландський живописець був неперевершеним майстром малюнка та офорту. Про історію, живопис, і внесок великого художника, поговорять на лекції.

Коли: о 19:00.
Де: FIRST Conference HALL, вул. Володимирська, 49-а.
Вартість квитка: 300 грн.

ВЕЧІР КОРИСНИЙ

Монетизація пільг? Як зекономити на опаленні?

Головні теми зустрічі: 
1) Найбільші суми у платіжках-за опалення. Як зекономити? Фонд Енергоефективності: нові можливості для фінансування термореновації житлового фонду. Енергоаудит – перший крок до початку роботи з Фондом.
2) Монетизація пільг: чому в платіжках за жовтень 2019 не враховані пільги, як раніше?; чому відбулись зміни?; отримання «живими грошима» чи у безготівковій формі;  як і де оформлювати заяву тощо.
Експерти: Наталія Кальченко, юрист з питань створення
та функціонування ОСББ (Національний консультант ПРООН по м. Києву), Олексій Веха,  регіональний консультант IFC Програма "Фонд Енергоефективності України"
та Ірина Головатенко, керівник Перша Муніципальна Школа ОСББ (м. Київ).

Коли: о 18:30.
Де: Інститут інноваційної освіти КНУБА, вул. Освіти, 4.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Перфекціонізм – ресурс чи перешкода розвитку?

Перфекціонізм – вища форма професіоналізму чи шкода вашому емоційному здоров'ю? Для того щоб переключитися зі світу ідеалу на реалізацію, потрібно припинити обслуговувати ілюзію, а навчитися ловити везіння і удачу. Яка у сучасному контексті розвитку суспільства вже не має кордонів. 
До чого ми рухаємося? Що на нас очікує? 

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

Шелест кроків. Прем'єрний показ

Документальний фільм-історія про життя й творчість видатних українських художників-монументалістів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, головний витвір яких – стіна Пам’яті на байковому цвинтарі – був знищений радянською владою після 13 років щоденної кропіткої праці митців.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ

Де межа між

«державою в смартфоні» та цифровим тоталітаризмом

Ви би хотіли не встаючи з ліжка, прямо зі свого телефону, голосувати за президента чи спілкуватися з голограмою свого депутата? А чи доведеться чимось пожертвувати заради такого «комфорту»? Наприклад, своїми персональними даними… Або й правами. Чи може це просто страшилки? Будуть говорити про те, де лежать червоні лінії між діджиталізацією та цифровим тоталітаризмом і як спростити отримання державних послуг, але не прокинутись наступного дня в Китаї. 


Коли: о 19:00.

Де: Urban Space 500, вулиця Бориса Грінченка, 9.

Вхід вільний, реєстрація.

Лекція Кеті Чухров на Київській бієнале

Внаслідок теоретичних і технічних проривів у сфері точних і природничих наук, а також їхнього просочення в гуманітарні науки, ми все частіше стикаємося зі спробами «доповнити» чи навіть замінити філософію науково-технологічним знанням. У цьому контексті критика кібернетики і технічного есенціалізму, розроблена радянським філософом Евальдом Ільєнковим у його памфлеті «Таємниця чорного ящика», написаному в 1960-х, є особливо актуальною. Це важливий текст про те, чому технології та наукові дані не можуть ані витіснити філософську думку, ані замінити її.


Коли: о 19:00.

Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.

Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Artist talk: Подорож нічиєю землею – Курт Кайндль

Географічно, фоторепортаж проходить колишнім внутрішньоєвропейським кордоном від Любека до Трієста: 

Курт Кайндль підходить до колишнього залізної завіси з «обох сторін» (зі сходу та заходу) і закарбовує особливу атмосферу на художніх репортажних світлинах: він відвідує пейзаж, створений величезною нічийною землею, показує зміни в містах та селах, і перш за все фотографує людей, які до сих пір або тільки зараз живуть на цьому раніше непереборному кордоні.


Коли: о 19:30.

Де: Креативна спільнота IZONE; 4 поверх; вул. Набережно-Лугова, 8.

Вхід вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Маленький принц: кохання вічне! Улюблена історія дітей та дорослих

Одна з найзворушливіших вистав, які ви тільки могли бачити... Лауреат багатьох міжнародних фестивалів, актор і режисер Володимир Завальнюк, разом із талановитою актрисою театру й кіно Ганною Яремчук, запрошують вас у казкову подорож. Дитяча казка для дорослих, яка змушує замислитися над простими й потрібними речами. Вона дає змогу знову поглянути на світ невинними дитячими очима. Філософська казка про любов і дружбу, про обов’язок і вірність, про нетерпимість до зла.


Коли: о 19:00.

Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7.

Вартість квитка: 200 грн.

Робив і буду робити добро

«Робив та робитиму добро» – постановка, що має на меті занурити вас у світ фантазій й розбудити в кожному прийдешньому голос внутрішньої дитини. Адже з часом ми цей голос забуваємо, або не чуємо. Через роботу, побутові, рутинні справи, швидкоплинність часу. Але ж саме в дитинстві ми не маємо проблем, в нас є безліч справ, енергії, та, найголовніше, – нам все цікаво і хочеться навчатися, пізнавати, а на смуток бракує часу.
Автор, режисер і актор – Олександр Сердюк (Інародний театр абсурду «Воробушек»).

Коли: о 19:00.
Де:  Кінотеатр «Ліра», вул. Вел. Житомирська, 40.
Вартість квитка: 100 – 200 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Концерт

«Все про кармен»

Вечір іспанської музики і танцю. У програмі візьмуть участь солісти Національної оперети, заслужена артистка України Соломія Приймак (сопрано) і лауреати міжнародних конкурсів Олександр Харламов (баc), Анна Поліщук (фортепіано). Прозвучать твори Ж. Бізе, П. Сарасате, Д. Альбеніса та інші. Танцювальну Кармен представить Ольга Шарапа і група фламенко. А от ворожити з Кармен будуть всі разом… 


Коли: о 19:00.

Де: МКЦ ім. І. Козловського, вул. Хрещатик, 50-б.

Вартість квитка: 100 грн.

Гала-Концерт / Браво, SAX!

«Браво, SAX!» – це унікальний шанс почути світових зірок-саксофоністів на одній сцені; Київський Квартет Саксофоністів та Камерний оркестр Музичної Академії; унікальний оркестр саксофонів у складі понад 30 переможців престижних конкурсів світу. Солісти: Жан-Дені Міша (саксофон, Франція), Павел Гуснар (саксофон, Польща), Нікіта Зімін (саксофон, Росія), Юрій Кот (фортепіано, Україна). У програмі твори: Й.-С. Баха, Дж. Гершвіна, Р. Молінеллі, Ж. Поль-Агриколя, М. Бруха.


Коли: о 19:00.

Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11.

Вартість квитка: 130 – 500 грн.

Пашина 20-ка – Світові Хіти #1

Легендарний хіт-парад Пашина 20-ка у новому амплуа – як щомісячне музичне шоу! К програмі – наживо хіти № 1 всіх часів, виступи українських зірок та молодих артистів, кращі традиції радіо-шоу з 10-літньою історією, ведучий Павел Шилько – Dj Паша, супровід джазового оркестру Kaska Records. Крім музики ведучий Павло Шилько розповість цікаві музичні факти та поспілкується з відомими гостями, які будуть присутні в залі.


Коли: о 19:30.

Де: Caribbean Club Concert-Hall, вул. С. Петлюри, 4.

Вартість квитка: 200 – 900 грн.