Фудкорт і сцена: яким може стати Бессарабський ринок

Фудкорт і сцена: яким може стати Бессарабський ринок

Легендарний ринок модернізується і намагається відповідати потребам часу, але при цьому зберегти свій колорит.

За наявності фінансування від міста, КП «Бессарабський ринок» завершить реставрацію за 2 роки; якщо ні, то на оновлення знадобиться більше часу. Про це «Вечірньому Києву» розповів директор підприємства Микола Ковальчук.

У керівництва вже сформоване бачення, як може змінитися Бессарабський ринок у наступні роки. План передбачає розділ ринку навпіл: одна частина включатиме в себе локації для власне ринку та торгівлі, друга – для фудкорту. Ці зони розділятиме прохід.

Важливою частиною нового ринку стане окремий простір для проведення заходів. Тут і раніше проводилися різноманітні події, наприклад, минулого року відбулося святкування 106-річчя ринку з концертом. Але керівництво зазначає, що проведення таких заходів створює незручності для торговців.

– Провести подію важко, адже кожного разу потрібно звільняти багато торгових місць. За нашим планом, на ринку буде відведена територія, на якій можна буде встановити сцену, ринг або навіть зіграти весілля, адже на наш ринок ходять вже багато поколінь киян, – зазначає Микола Ковальчук.

(Загальний вигляд інтер'єру торговельного залу від входу на вул. Басейну)

Концепція розроблялася на підставі історичних досліджень, з оглядом на попередні пропозиції реставраторів. При цьому Микола Ковальчук підкреслює, що цей проєкт ще офіційно не затверджено, тому в нього можуть бути внесені зауваження та пропозиції.

– У паспорті об’єкта культурної спадщини вказано, що не можна чіпати лише стіни Бессарабського ринку. Всередині ж ринок змінювався неодноразово і не є пам'яткою архітектури. Конструкції павільйонів легко розбираються і їх можна буде встановити де завгодно.

(Інтер'єр торговельного залу ринку від головного входу)

Наразі ринок очікує на прийняття Київрадою рішення про виділення у 2020 році бюджетних коштів на проєктування. Від цього залежатиме швидкість реставрації.

– Поки що підприємство планує реконструкцію за свої гроші, не бюджетні. Оновлення все одно будуть, просто без міських грошей для цього потрібно більше часу, – зазначає Ковальчук.

На проєкт реставрації потрібно 11 млн грн, але оновлення вже тривають – першим змінився рибний павільйон. Оскільки бажаючих стати орендаторами багато, зазначає Микола Ковальчук, місця на ринку здають через систему Prozorro.