Навігатор на 15-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 15-те листопада: куди піти у Києві

Нарешті п'ятниця, і ми підготували гарну програму на завершення робочого тижня. Сьогодні на вас чекає презентація повісті-фантазії Володимира Аренєва, велика джазова вечірка, французькі документалки, фортепіанні концерти Моцарта та концерт струнної музики Баха, нові імена на нагородженні премії Jäger Music Awards та відкриття фестивалю Київські музичні прем'єри.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація книги Анатоля Франса «П'єрова книга»

Презентацію тетралогії Анатоля Франса «П'єрова книга» у перекладі Григорія Кочура та Івана Рябчія (редактор та перекладач деяких віршів Олена Бросаліна). 
Книга французького письменника-інтелектуала, лауреата Нобелівської премії вперше перекладена українською мовою і побачила світ завдяки старанням директора літературного музею імені Григорія Кочура Марії Кочур. Ця книга – останній прижиттєвий роман французького письменника-філософа про свої дитячі та юнацькі роки. Водночас українським читачам, і дітям, і дорослим, буде цікавим історико-культурологічний пласт оповіді.

Коли: о 16:00.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

Презентація книги «Бісова душа, або Заклятий скарб»

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» і «Книгарня «Є» запрошують на презентацію повісті-фантазії «Бісова душа, або Заклятий скарб» за участі автора Володимира Аренєва і художника Олександра Продана. Гості вечора: письменник Павло Дерев'янко та фантастикознавиця Олеся Стужук. Модератор – Іван Малкович. 
Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити влас­ним життям, частіше – життям когось іншого. А от Андрієві Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували, тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати, але не просто заховати, а заклясти так, як уміє тільки Андрій. Але ж – ви пам’ятаєте? – скарби зазвичай шукають. Цей шукають теж. І ціну за нього ладні заплатити чималу. Щонай­менше – Андрієвим життям...

Коли: о 18:30.
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Презентація каталогу «Явлення»

У виданні викладено історію створення, побутування, реставрації і дослідження пам’яток Київського Братського Богоявленського монастиря. За підсумками досліджень окреслено місце ікони Братської Богоматері, історію становлення і поширення її іконографії в українських землях, роль іконографії в братському русі. Визначено ікони з іконостасу Богоявленського собору, виготовленого на замовлення Івана Мазепи, встановлено дату його виконання та подано короткий опис. Суттєвим результатом дослідження стало доповнення уявлень про Київську школу малярства кінця 17 століття. 

Коли: о 17:30.
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Володимир Тиліщак – «1932 – 1933: Як голодом вбивали Україну?»

Голодомор – це не лише страшна трагедія, що забрала мільйони людських життів. Це також соціальна інженерія, метою якої було змінити ментальність та ідентичність десятків мільйонів людей. Чому став можливим Голодомор? Чому більшовики вбивали голодом Україну? Якою була мета Сталіна? Як вбивали голодом та як «замітали» сліди злочину? Чи досягнув Сталін мети? Дізнатися більше про це пропонуємо вам на лекції Володимира Тиліщака, який підготував ґрунтовне пояснення цих тез.

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Дружба-любов-секс

Продовження психологічного курсу для підлітків старшого віку (16 – 20) від психологині Нонни Телюх. Під час заняття розберуть взаємовідносини статей (різниця психології хлопців і дівчат), формування власної позиції і особисті установки щодо сексуальних відносин, що відбувається в організмі і в голові під час статевого потягу.

Коли: о 18:30.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

Кіноклуб. Цикл короткометражних фільмів

Говорячи про свою творчість, режисер Жан-Габріель Періо наголошує на тому, що він: «добре засвоїв уроки майстрів кіно авангарду 1920-х і 1960-70-х років: кіно може і має бути політичним, і це стосується не лише сюжетів, які підіймаються у фільмах, а також і кінематографічної форми їх вираження». Монтаж архівних відео, художні стрічки, відновлення розвитку подій: у роботі над більше ніж тридцятьма короткометражними стрічками та трьома повнометражними фільмами, Жан-Габріель Періо спробував майже всі форми кіно, щоб точно дослідити головні теми своїх фільмів: політику, історію, молодість, насильство.

Коли: о 19:00.
Де: кінотеатр «Ліра», вул. Велика Житомирська, 40.
Вартість квитка: 50 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Паганіні. Життя на одній струні

Хочете почути драматичні історії з життя віртуоза-містика Нікколо Паганіні? Тоді запрошуємо вас на концерт, де найкращі солісти національного камерного ансамблю «Київські солісти» презентують вам їх.

Коли: о 19:00.
Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська, 45-а.
Вартість квитка: 250 – 490 грн.

Моцарт. Фортепіанні концерти

Юрій Кот виконає фортепіанні концерти Вольфганга Амадея Моцарта. Супровід здійснить філармонійний оркестр під орудою Ігоря Палкіна. У XVIII столітті жанр інструментального концерту мав надзвичайний попит. Концерт завжди цікавив Моцарта, який вів активну виконавську діяльність. Цього вечора звучатимуть три із майже трьох десятків фортепіанних концертів Моцарта. 

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 210 – 400 грн.

Big Jazz Night / Велика джазова вечірка

У програмі – 4 концерти і 4 джаз-бенду за 1 вечір, 2 сцени, тераси з видом на вечірній Київ, Чак Уанслі з Лос-Анджелеса, концерт музики з фільму «Північ у Парижі», свінг від джаз-бенду Родіона Іванова, музика Луї Армстронга у виконанні диксиленду, презентація нового альбому квартету Дмитра Коваленка, проекції на стінах, танці та спілкування.

Коли: о 19:00.
Де: D12, вул. Десятинна, 12.
Вартість квитка: 350 грн.

Jäger Music Awards 2019

Jäger Music Awards – перша премія незалежної музики, спрямована на розвиток локальної сцени. Переможцями премії стають автори самобутньої, незалежної музики.
Спеціальним гостем музичної події стане електронний продюсер Actress. Виступатимуть YOURA – сольний проєкт Юрія Бардаша, Latexfauna, Fo Sho
(Бетті, Міріям та Сіона – три афроукраїнські сестри), молодий київський гурт ZFeelZ, проєкт Тонка.

Коли: о 19:00.
Де: Галерея мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 7.
Вартість квитка: 300 грн.

Відкриття фестивалю Київські музичні прем'єри

Звучатиме один із найкращих київських колективів – Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (диригент – Валерій Матюхін), а також  солісти – Маріана Скрипа (скрипка), Едуард Скрипа (скрипка), Золтан Алмаші (віолончель) та Руслана Лоцман (вокал). У програмі – твори Ігора Щербакова, Володимира Шумейка, Золтана Алмаші, Богдана Кривопуста, Євгена Станковича. 

Коли: о 19:00.
Де: Оперна студія НМАУ імені Петра Чайковського, вул.  Городецького 1-3/11.
Вхід вільний.

Бах у «Хлам»

Запрошують прихильників творчості родини Бахів на концерт струнної музики у неформальній дружній атмосфері. У програмі – твори Йогана Себастіана Баха та синів, імпровізації, сюрпризи. Виконують Денис Карачевцев (віолончель), Катерина Козачишина (скрипка), Анастасія Кулєва (альт).

Коли: о 20:00.
Де: Художники Літератори Артисти Музиканти, вул. Межигірська 23/22.
Вартість квитка: 100 грн.