У Києві буде нова схема постачання тепла

У Києві буде нова схема постачання тепла

У Києві розробляють актуальну схему теплопостачання міста до 2030 року.

– Можливості київських ТЕЦ виробляти значні обсяги електроенергії дуже високі, тому йдеться про створення енергетичної стратегії. Відбувся конкурс. До процесу розробки залучені наукові установи – ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», Інститут промислової екології, ТОВ «АТОН інжиніринг», до спільної роботи запрошені компанії і фахівці із США та Німеччини.. Також ми тісно співпрацюємо із міжнародними організаціями. У процесі розробки Проєкт USAID з енергетичної безпеки в Україні надаватиме технічну підтримку, запрошені представники проєкту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України», – поінформував заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

Він нагадав, що минулого року міська влада повернула в управління теплоенергетичний комплекс і розпочала процес його модернізації.

– Ми провели повноцінний опалювальний сезон, детально вивчили технічний і фінансовий стан комплексу. Це надало необхідні дані для роботи над новою енергетичною стратегією та схемою теплопостачання, що стануть дорожньою картою для модернізації систем генерації та транспортування тепла, їх оптимізації із урахуванням найсучасніших стандартів. Ключовими принципами стратегії стануть енергоефективність, екологічна безпека, підвищення якості послуг для киян, – повідомив Петро Пантелеєв. – Нагадаю, що в кінці 2018 року Київ підписав Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо міжнародного співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці.