Українські котики та песики отримають QR-паспорти

Українські котики та песики отримають QR-паспорти

Кожний дев’ятий київський собака-безхатченко мав господаря, але з тих чи інших причин залишився на вулиці. Чому це відбувається?

По-перше, навіть на 100% слухняний собака може загубитися. По-друге, іноді деякі люди таким чином намагаються позбутися своїх вірних чотирилапих друзів.

База реєстрації Animal ID створена з метою комфортного співіснування людей і тварин. На платформі об’єднано інформацію про тварину та про її власника. Кожна зареєстрована тварина отримує QR-паспорт (жетон із QR-кодом, її номером ID на сайті та телефонним номером власника). Тобто якщо ваша тварина загубилась і хтось її знайде, то зчитавши звичайним мобільним її QR-код, він отримає контакти власника і зможе зв’язатися з ним. Цікаво, що ваш собака буде захищеним не лише в Україні, а й за кордоном, якщо ви вирішите з улюбленцем подорожувати. Адже Animal ID об’єднано з Європейською асоціацією єдиних баз даних тварин Europetnet.

Ми розробили рішення, яке, з одного боку, допомагає розв’язати проблему безпритульних тварин, а з іншого – забезпечує власникам швидке повернення додому втрачених улюбленців, – розповідає Віктор Копач, засновник міжнародного проекту Animal ID.

Реєстр також допоможе відстежити горе-господарів, які викинули живе створіння на вулицю. Ще одна причина, чому потрібна реєстрація тварини – якщо собака когось вкусив, за ним не доведеться спостерігати 40 днів, щоб дізнатися, чи не хворий він на сказ. Усе простіше: за QR-кодом можна дізнатися, чи був собака щеплений від цієї страшної хвороби.

До речі, у багатьох європейських країнах та США реєстрація домашніх улюбленців є обов’язковою. І на вулиці до вас має право підійти будь-який поліцейський і попросити пред’явити документи на тварину.

У нас мешкає три тисячі тварин, переважно коти і собаки. Коли приходять потенційні господарі, ми реєструємо їхні дані та пояснюємо, що тварині обов’язково потрібен QR-паспорт. У нашому притулку понад 90% тварин – це ті, хто раніше мав дім. Ми не можемо знайти їхніх господарів, тому вони доживають до старості в наших вольєрах або знаходять нових господарів. Тварина без адреси, чипа та QR-паспорта не має шансів повернутися додому. Я закликаю всіх, у кого є домашні улюбленці, бути відповідальними господарями, – розповідає керівник притулку «Сіріус» Олександра Мезінова.

Вартість QR-паспорта: 99 – 149 грн, залежно від дизайну. Замовити його можна на сайті Animal ID та отримати поштою.

Волонтер Юлія Гусєва та «безподобний» пес Гермес одразу прийняли правильне рішення – отримали для собаки паспорт, і тепер він має офіційну реєстрацію.

– Я не збиралася підбирати собаку з вулиці. Але два роки тому ми заїхали на заправку, і я побачила його – спекотне літо, і він сидить без краплини води. І це була любов з першого погляду. Ми його забрали. Уже наступного дня поїхали з ним до ветеринара, який вакцинував «знайду» і повідомив, що він молодий здоровий пес. Гермес дуже контактний, нікого не кусає. І я жодного разу не пошкодувала про своє рішення, – розповідає про свого улюбленця Юлія Гусєва.