Навігатор на 14-те листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 14-те листопада: куди піти у Києві

До вихідних залишилося зовсім мало, і ми знаємо, де приємно і корисно провести цей вечір. Сьогодні на вас чекає цікавий огляд на кулінарні рецепти, практичні поради про візит на венеційський карнавал, показ культового фільму "Земля" Довженка з музичним супроводом Мар’яни Садовської та нового фільму про Тараса Шевченка, театральний експеримент студентів-істориків, концер гурту "Друга ріка", фортепіанна класика в "Хлібні" та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Що говорять рецепти: негастрономічні розповіді кулінарних книг

На лекції мова піде про рецепти як засоби культурної комунікації, а також як специфічні літературні тексти, котрі цікаво читати, навіть при цьому не готуючи. Що спільного у літератури та кулінарії та чим збірка рецептів подібна на автобіографічний роман? Як за допомогою описів приготування страв автори реалізовували державну політику та створювали національні бренди? Чому наші родинні рецептурники – це музей і машина часу водночас, а привезені з подорожі рецепти страв – найкращі сувеніри.

Коли: о 19.00
Де: America House Kyiv, вул. Миколи Пимоненка, 6 
Вхід вільний. Не забудьте паспорт або посвідчення водія. 

ВЕЧІР ТУРИСТИЧНИЙ,

Венеція. Хай живе Карнавал!

Венеція 21-століття здається несправжньою - карнавал повертає її в часи слави, сили і могутності, в часи Гольдоні і Казанови, за часи дожів і Ради Десяти. Олена Цимбал розповість коли краще їхати на карнавал, як зробити подорож комфортною та бюджетною, коли і де краще фотографувати маски, і де бути, щоб побачити максимум цікавого; дасть корисні лайфхаки, які стануть в нагоді в Венеції в будь-який час.

Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ.

ВУАН: незнане академічне повсякдення у міжвоєнний час

На лекції ви дізнаєтеся як учені організовувались для створення Академії? Як вони підлаштовувались під різні політичні режими для того, аби зберегти установу та вижити самим? Як академіки спілкувались і через що сварились? Як та чому інтригували і хто був найзапеклішим інтриганом? Як науковці "вибивали" гроші та приміщення для установ? Де та як жили науковці? Яким був їхній розпорядок дня? Як вони захищали свої дисертації? Як вшановувалась пам’ять померлих колег та як відбувались похорони президентів ВУАН? Зрештою, як та коли радянській владі вдалось приборкати Академію? Не будуть залишені поза увагою питання академічних сексотів, репресій проти вчених та вияви академічної солідарності.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО.

Тарас. Повернення - кінопоказ за участі режисера

Тарас. Повернення - свіжий український фільм Олександра Денисенка, чи не перша спроба в історії українського кіно розкрити постать Тараса Шевченка не з точки зору вихолощеного академізму, а як цікаву та неординарну людину. Фільм Олександра Денисенка розказує про останні дні заслання Шевченка, і через жорстку критику російського шовінізму фільм відмовлялись фінансувати в часи Януковича.

Коли: о 18.30
Де: Київська молодіжна бібліотека, вул. Льва Толстого, 49 
Вхід вільний

Дні Вишеградського кіно

Тиждень показів сучасних фільмів з регіону Вишеградської Групи  (Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини) відкриє фільм Перекладач Мартіна Шуліка (Словаччина, Чехія, Австрія). Пенсіонер Ґеорґ знайомиться у Відні з перекладачем Алі. Двоє чоловіків вирушають подорожувати Словаччиною в пошуках ветеранів Другої світової, аби вийти на слід нацистського офіцера, що вбив батьків Алі.Фільм демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Коли: о 19.00
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 95 грн.

Фільм «Земля» (1930) в музичному супроводі Мар'яни Садовської

«Земля» — найвідоміший український фільм ХХ століття, визнаний шедевр світового кіномистецтва. Він став останньою стрічкою, створеною на базі ВУФКУ найвпливовішим українським режисером радянської доби — Олександром Довженком. 8 квітня 1930 року “Земля” виходить на київські екрани, а вже за дев'ять днів, після розгромного фейлетону придворного поета Сталіна Дем’яна Бєдного, фільм знімають з показів. Стрічку було перевідкрито лише по смерті режисера, і відтоді вона зажила світової слави. 
 У 2017 р. Мар’яна Садовська на фестивалі "Un-Week-End-à-l'Est" в Парижі презентувала свій саундтрек до фільму «Земля», який у Києві прозвучить уперше саме у Довженко-Центрі.

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1
Вартість квитка: 180 грн.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.

«Харківська фотографія: до чого тут школа?»

Дискусія буде присвячена уточненню й аналізу засадничих принципів поняття школи у мистецтві та зокрема в історії української фотографії. Що таке школа, якими критеріями вона визначається, де бере свій початок термінологічне визначення «харківської школи фотографії» та чи існують в Україні інші регіональні фотографічні школи. Відбудеться за участі Галини Скляренко, Міші Педана, Андрія Авдєєнка, Віктора Марущенка та Костянтина Дорошенка.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 3й поверх
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Кратери / Юрій Мусатов

У своїй творчій практиці Юрій Мусатов досліджує можливості кераміки, експериментує з матеріалами та техніками. Результатом його нещодавніх творчих пошуків стала серія об’єктів під назвою «Кратери». Кожен з них – неповторний і створений в авторській техніці, в межах якої комбінуються окислювальне та відновлювальне випалювання шамотної, червоної та білої глини. Художника захоплює космос, серед його попередніх робіт – втілені у кераміці планети й прибульці. Серія «Кратери» представляє своєрідні космічні ландшафти, сліди від вторгнень невідомих об’єктів на поверхню небесних тіл. Але кратери – це також заглиблення у місцях вулканічних вивержень.

Коли: о 19.00
Де: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22в
Вхід вільний

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Театральна постановка "Медея"

Експериментальний проект студентів-істориків/філософів, які намагаються  практично дослідити: а) античні сюжети; б) античний театр. 
Важлива і закінчена дія: "Медея" Евріпіда.
Обсяг: година вашого часу. 
Відтворення: не переказом, а зануренням у історію.

Коли: о 18.00
Де: Кафедра історії стародавнього світу та середніх віків, вул. Володимирська, 60, 329 ауд.
Вхід вільний

Мистецтво домовлятися або Бог різанини

Київ. Дитячий майданчик Новопечерських Липок. Один хлопчик розбиває губу іншому та вибиває два його зуби. Батьки хлопчиків, цивілізовані люди, вирішують обговорити проблему цивілізовано - в затишній домашній атмосфері, без залучення зовнішніх інстанцій. Так починається наша вистава «Бог Різанини». Герої поводяться стримано та толерантно, намагаються підбирати слова, щоб не сказати зайвого. Усі вони є підкреслено ввічливі. Однак, Бог Різанини не дрімає!

Коли: о 19.00
Де: Новий драматичний театр На Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5
Вартість квитка: 180 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Друга Ріка. Акустичний концерт

Після аншлагу у Київському Палаці Спорту, де Druga Rika, просто у Міжнародний жіночий день зібрали понад 8000 гостей, Музиканти оголосили про акустичний концерт у супроводі камерної симфонічної групи. Гурт зіграє акустичні версії пісень з нового альбому «Піраміда» та свої головні хіти. Цей вечір буде не схожий на жоден інших.

Коли: о 19.00
Де: МЦКМ «Жовтневий Палац», алея Героїв Небесної сотні, 1 
Вартість квитка: 370-1170 грн.

Концерт Євгена Громова

Культурний центр Дім "Майстер Клас" представляє 9 сезон проекту MK Classics – «Класика в Хлібні» В програмі - твори Генрі Перселла, Дмитра Бортнянського, Валентина Сильвестрова. Після концерту відбудеться спілкування/чаювання з музикантом

Коли: о 19.00
Де: Національний заповідник «Софія Київська», зал «Хлібня»
Вартість квитка: 150 грн.

Суголосся двох сердець

Вечір дуетів, виконують Валентина Матюшенко (сопрано)
та Олександр Харламов (бас). В програмі - арії Г.Ф. Генделя, Й. Гайдна, В.А. Моцарта. 

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2, біла зала
Вартість квитка: 100 грн.

Er Jazz

Проєкт був створений в далекому 1988 році в Києві. Автор - музикант Анджей Поздін. Залежно від складу запрошених музикантів і набору інструментів група імпровізує в широкому діапазоні музичних напрямків: від міського фолку до етнолаунджу з елементами джазу.

Коли: о 21.00
Де: Художники Літератори Артисти Музиканти, вул. Межигірська, 23/22
Вартість квитка: 50 грн.