Бурхлива сесія: чи прислухається Верховна Рада до Київради

Бурхлива сесія: чи прислухається Верховна Рада до Київради

Дві головні вулиці України – Банкова та Грушевського – ведуть підкилимні ігри проти головної вулиці столиці. Такий сумний факт «виплив» на засіданні сесії Київради.

З подачі урядовців та парламентської фракції «Слуга народу» на місцеві бюджети, зокрема й на київський, намагаються перекласти тягар державних гарантій.

Крім фінансових «обрізань», новоспечені «слуги» ще й нацьковують правоохоронні органи на столичну владу.

«Щось «нарити» на Кличка»

Служби безпеки України повинна взяти під контроль розслідування справ, пов`язаних зі столичними чиновниками.

Про це заявив київський мер Віталій Кличко ще на початку засідання сесії Київради.

– У міст не тільки забирають життєво важливі кошти, а й створюють інші перешкоди в роботі місцевої влади. Наприклад, останнім часом ми чуємо гучні заяви про нібито виявлені факти корупції і порушень у Києві. Але робляться вони, на жаль, голослівно і без подальшого доведення правдивості оприлюдненої інформації, – сказав Віталій Кличко.

Нещодавно столична СБУ розповсюдила «сенсацію» про начебто розкрадені кошти під час закупівлі спортивних човнів для спортивної школи «Регата».

Проте гучні заяви про «розкрадання» завершилися тихим пшиком: невдовзі з`ясувалося, що тендерні процедури відбувалися згідно з вимогами законодавства.

– Я звертаюся до глави СБУ – взяти під контроль прозорість і об'єктивність розслідувань. Бо я чув, що зараз деякі діячі намагаються хоч щось «нарити» на Кличка. Не вдається, бо нічого немає. Тому взялися за підлеглих і дестабілізацію роботи міської влади, підсумував столичний мер.

Справа на мільярди

На сесії депутати дізналися про наміри пропрезидентської сили «Слуга народу», яка розпочала фінансовий наступ проти Києва.

У проєкті дербюджету-2020, розробленому «слугами», Київ недоотримає 2,2 млрд грн, необхідні на розвиток міста.

На ці кошти, які фактично хочуть украсти у киян, можна було б збудувати 15 дитсадків або 10 шкіл.

Щоб захистити інтереси свого міста, Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради та Кабміну.

Як з`ясувалося, у президентській команді «забули» про підтримку органів місцевого самоврядування і соціально-економічний розвиток столиці.

Говорили, балакали…

На сесії Київради розглянули проєкт про відмову в поновленні договору оренди на Мечникова, 7-б.

На цій ділянці забудовник «Будінформ» не отримав дозволу від Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

– ДАБІ заборонила забудовнику будь-які види робіт на Мечникова, але той далі виконує будівельні роботи нібито з укріплення Кловського схилу, розповіла депутатка Наталія Манойленко.

За її словами, будівництво ведеться на схилі та створює загрози для сусідніх будинків (через підземні води та зсув ґрунту).

Важка будівельна техніка курсує через територію Олександрівської лікарні, перешкоджаючи руху карет швидкої допомоги.

Під час розгляду цього питання депутати виступили проти такої «нахалстройки».

Проте коли дійшла черга до голосування, на табло висвітилося менше половини «кнопок».

Це означає, що строк договору автоматично продовжиться, а скандальне будівництво на Кловському схилі триватиме й надалі.

Але все-таки треба віддати належне столичним обранцям: вони працювали майже чотири години без перерви на обід і розглянули всі питання, які були винесені на сесію.