У КМДА привітали найкращих соціальних працівників

У КМДА привітали найкращих соціальних працівників

Вони опікуються сім’ями, які потрапили у складні життєві обставини, допомагають демобілізованим ветеранам АТО та вимушено переміщеним особам, намагаються «підштовхнути» алко- чи наркозалежних пройти реабілітацію. Це все про таку багатогранну професію, як соціальний працівник.

Соціальна робота лежить на стику психології, психіатрії, правознавства та педагогіки. Такий спеціаліст має розбиратися в психології як дорослої людини, так і підлітка, вміти працювати з психічно хворими клієнтами, знати про права та чинне законодавство, вміти умовити людину прийняти правильне рішення.

День працівника соціальної сфери України з 1999 року відзначається у першу неділю листопада. До цього свята у КМДА відбулось урочисте привітання працівників мережі центрів соціальних служб. Організатор заходу – Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– На сьогоднішнє свято ми запросили працівників 20 соціальних закладів. Це близько 300 осіб. Як і вчителі, ми кожного року святкуємо своє професійне свято. У КМДА такий захід відбувається вдруге, – розповідає директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослава Колобова.

Під час зустрічі відбулося нагородження найкращих працівників відзнаками Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Київської міської державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України.

На захід з привітанням завітав мер Києва Віталій Кличко:

– Нам потрібно дуже багато зробити в місті, наприклад підвищувати заробітні плати. Понад 5 тисяч працівників задіяно у соціальній сфері столиці. Це складна робота. Питання оплати праці гостре в Києві. Багато людей від’їжджають з України, з Києва в пошуках кращого життя. Наше завдання – втримати кращих фахівців, щоб вони знали, що місто турбується про них.

Також пан Кличко дав завдання всім, хто отримав грамоту найкращого соціального працівника, надати одноразову премію у розмірі 1000 грн.

Заступник голови КМДА Марина Хонда також привітала працівників соціальної сфери та зазначила:

Уже традиційно ті, хто тільки розпочав свій шлях у соціальній сфері, прийняли Обітницю соціального працівника. Серед них була і Ірина Пономарчук, яка майже рік працює фахівцем із соціальної роботи у Дніпровському районному в місті Києві центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Жінка вважає, що ця професія є дуже важливою, вона набирає обертів та розвивається.

– Від своєї роботи я у захваті!, – говорить Ірина.

Також відбулося оголошення переможців загальноміського конкурсу «Кращий соціальний Web Surfer м. Києва – 2019». Ними стали: Анастасія Прохорова, фахівець із соціальної роботи Шевченківського РЦСССДМ; Ірина Цісар, діловод КМЦССМ; Марія Джиган, соціальний педагог ЦСПР Солом’янського району; Карина Бірюкова, психолог ЦСПР Дарницького району.

А найбільш досвідченим працівникам мережі ЦСССДМ м. Києва присвоїли почесне звання «Майстер соціальної роботи».

Юрій Кравченко, психолог Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді Дарницького району, який отримав подяку від міського голови, розповідає про свою роботу:

– Уже 5 років я працюю в реабілітаційному центрі. Мене раніше нагороджували районними та міськими подяками. Цього ж року – подякою Київського міського голови. Мені дуже приємно, адже такі нагороди просто так не даються, тому відчуваю, що заслужив на неї. Моя робота, перш за все, – допомагати людям та постійно розвиватися. Найбільше надихає радість дітей та мам, проблеми яких вирішилися. Невеличкі зміни у дитині можуть зробити всю родину щасливою.

Сподіваємося, що професія соціальних працівників буде й надалі популяризуватися та матеріально заохочуватися.