Навігатор на 8-ме листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 8-ме листопада: куди піти у Києві

Сьогодні п'ятниця і ми підготували вам чудову програму на вечір. Сьогодні на вас чекає святкове відкриття крамнички київських сувенірів та виставка Геніальні диЛЛетанти про субкультуру 80-х в Німеччині, одна з 10 кращих опер світу «IYOV», блюзовий фестиваль та концерт за участі іспанської скрипальки, книжковий ярмарок, вистава про Марію Каллас, Театр одного привида та багато іншого. І не забудьте зранку написати диктант національної єдності. 

До Дня української писемності та мови

11.00 19-й Всеукраїнський диктант національної єдності, організований Суспільним мовником України. UA: Суспільне мовлення транслюватиме диктант, який зачитає Олександр Авраменко, на всіх платформах: радіо, телебаченні та онлайн. Почути текст радіодиктанту можна буде на першому (UA: Українське радіо) та третьому (UA: Радіо Культура) каналах Суспільного радіо. Також текст радіодиктанту звучатиме на онлайн-платформах Суспільного: на сайті Суспільного радіо й телеканалу UA: ПЕРШИЙ; через мобільні додатки suspilne.radio та suspilne.media; у соцмережах: на фейсбук-сторінках UA: Суспільне мовлення, UA: Українське радіо і UA: ПЕРШИЙ. Цьогорічний радіодиктант відбудеться зі зміненими правилами.
13.00  Всеукраїнська акція "Розвивай українську! Щебечи солов’їною".  Мета акції: дізнатися, як добре ми знаємо нашу мову, її історію, чи віримо ми стереотипам та, що кожен з нас готовий робити для розвитку української мови?
Де: Майдан Незалежності, Лядські ворота

19-й Київський міжнародний книжковий ярмарок "Медвін: книжковий світ" 

В програмі: новинки осені на стендах 75 учасників, презентація видання факсимільної копії Реймського Євангелія, святкування Дня української писемності та мови разом з членами Національної спілки письменників, лекція для підлітків "Чи легко бути письменником?" та Комунікативний вишкіл від школи гречної риторики та багато іншого.
Деталі та програма.

Коли: 11.00 - 19.00
Де: вул. Велика Васильківська, 55, 1-й поверх, НСК "Олімпійський"
Вхід вільний

Схід-Експо 2019 у Києві

Це відкрита платформа для налагодження контактів між підприємцями, бізнес-експертами та представниками міжнародних організацій. У межах заходу можна буде взяти участь у ділових переговорах, відвідати панельні дискусії, презентації, тренінги на тему підприємництва, експорту, інвестицій та міжрегіонального економічного співробітництва.
Особлива увага виставки – підприємцям східної України. Центральною подією стане презентація продукції та послуг від майже 200 представників мікро-, малого та середнього бізнесу Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запоріжчини: від домашніх смаколиків та текстилю до хімічної промисловості та виробництва кераміки.

Коли: 9.00 - 17.00
Де: Національний центр «Український дім», Хрещатик, 2
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Нікола та Федір Терещенки: становлення династії колекціонерів

Експозиція відображає мистецькі уподобання засновників династії колекціонерів та їхнє відповідальне ставлення до формування зібрань – прагнення придбати першокласні твори найбільш значимих для історії реалістичного мистецтва XIX століття художників-представників Товариства пересувних художніх виставок і салонного академізму. Виставка не вичерпує всіх творів, що належали обом братам. Нині більше десятка картин, позначених спеціальним етикетажем, експонується на другому поверсі музею.
Окрім демонстрації живопису, проект знайомить з біографіями колекціонерів, їхніми меценатськими проектами та громадською діяльністю. Цікавим розділом експозиції є добірка архівних фото інтер’єрів особняків Ніколи Терещенка на бульварі Тараса Шевченка, 12 та Федора Терещенка на вулиці Терещенківській, 9. Світлини не лише підіймають завісу над приватним життям меценатів, а й унаочнюють для глядачів умови побутування художніх творів у їхніх оселях.

Коли: о 17.00
Де: Нацiональний музей «Київська картинна галерея», вул.Терещенківська, 9
Вхід вільний

ВЕЧІР ВІДКРИТТІВ.

Геніальні диЛЛетанти: субкультура 1980х років у Німеччині

Геніальні диЛЛетанти - це  вибух творчої свободи в німецькій субкультурі 1980-х років. Саме так, зі свідомою помилкою, називався концерт 1981 року в Західному Берліні, що дав назву всьому масштабному культурному феномену. 
Виставка докладно розповідає про Геніальних диллетантів, знайомить з різними аспектами: музика культових гуртів Einstürzende Neubauten, D.A.F., Die Tödliche Doris, F.S.K., Palais Schaumburg, Ornament und Verbrechen; кіно, арт, мода і дизайн у відео-, фото- та аудіоматеріалах, на плакатах, сторінках журналів і т. д. Потім виступить культовий представник українського панку і року Олександр Піпа з гуртом Attraktor duo, початок концерту о 20:00.

Коли: о 19.00
Де: Довженко-центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний

ВЕЧІР ФОТОІСТОРІЇ.

Фотовиставка газети «День»

За результатами 21-го міжнародного фотоконкурсу презентують виставку "Велич простоти". У 2019 році спільну картину сформували з 200 світлин. Отримали ж більше 2500 знімків від півтори сотні фотографів. На відкритті буде оголошено володарів Гран-прі та Призу призів «Золотий день» і спеціальних відзнак від численних партнерів фотоконкурсу. Усі відвідувачі зможуть відчути себе членами журі, проголосувавши за найкращу, за їхнім баченням, світлину. За результатами цього голосування будуть проголошені переможці глядацьких симпатій від Києва.

Коли: о 17.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6 .
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПО-КИЇВСЬКИ

Відкриття Kyiv Corner в Urban Space 500

Kyiv Corner – це сувенірна лавка нового формату та збірка продукції з альтернативним логотипом міста.Адже Київ – не просто чергова столиця. Це унікальне місто зі своєю історією, культурою та дивовижними мешканцями і гостями. Київ вартий того, щоб його помітили та носили його часточку не тільки в серці, а й мали при собі щодня.
На заході будуть лекторій «Київ за 60 хвилин», лекція Діми Буланова про #newkyivlogo, дивовижні каштанові коктейлі від Urban Space 500 і запальна музика від Мекензіна. 

Коли: о 18.30
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

РепФест Промова 2019

Фестиваль «ПроМОВА» – це на сьогоднішній день єдиний фестиваль що збирає найкращих представників українського римованого слова з різних регіонів України. Музична палітра цього року окрім різних напрямків репу також буде розширена ритм енд блюзом, фанком та джазом. На ПроМОВА 2019 будуть представлені виконавці з Дніпра, Вінниці, Києва, Луцька, Львова, Миколаєва, Прилук, Харкова.

Коли: о 19.00
Де: Monteray Club, вул. Прорізна, 8
Вартість квитків: 280 - 400 грн.

Опера-реквієм IYOV 

У 2018 році опера «IYOV» увійшла до ТОП-10 сучасних опер світу за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW, у якому змагалися 436 вистав із 55 країн.
Нова опера «IYOV» створена за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію. Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний в Україні саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

Коли: о 20.00
Де: Кінотеатр Київська Русь, вул. Січових Стрільців, 93, 
Вартість квитка: від 250 грн.

Kyiv Blues Fest

За два дні на фестивалі виступлять 7 виконавців блюзу з США, Великобританії, Канади, Польщі, Білорусі та України з майже усіма відтінками блюзу — від традиційних до інноваційних та сучасних!

Коли: о 19.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вартість квитка: 300-750 грн.

Летісія Морено (скрипка) Іспанія,симф.оркестр НФУ

В рамках абонементу «Музика для струнних» виступить  іспанська скрипалька Летісія Морено. Супровід створить філармонійний оркестр, яким цього разу керуватиме французький диригент Ніколя Краузе. Звучатиме музика Вольфганга Амадея Моцарта, Моріса Равеля та Сергія Прокоф’єва.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 90-450 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Вистава "Каллас"

(Не) біографічна драма «Каллас» – це історія пристрасті, що одразу захоплює глядача, який іде звивистим лабіринтом долі Сесілії Софії Ліни Марії Калогеропулос, таким було справжнє ім’я Марії Каллас… Основою вистави стали факти та домисли пов’язані з найважливішими моментами біографії Марії Каллас, які знаходяться у відкритому доступі.

Коли:о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського, Хрещатик, 50-Б 
Вартість квитка: 100 грн.

Театр Одного Привида (Драматичні комікси)

Він з’явився тут нещодавно. Доки глядачі ходили повз та крізь нього в очікуванні вистави. Не звертаючи уваги на те, як він прямісінько в центрі сцени сидить за своїм письменницьким столом. Пише черговий шедевр. А потім розігрує його для стін, підлоги та стелі. Театр одного привида. Який поступово почав проявлятись. І розкривати свої обійми назустріч глядачу. А чому б і ні? Адже кількість історій, які цей дивак так легко вигадує і розігрує сам із собою, іноді б’є всі рекорди. Тож, якщо ви давно мріяли опинитись у письменницькій лабораторії, яка протягом години перетворюється на театр одного автора… І поговорити, ну, майже про все, що вас турбує, на сторінках нової книжки, яка створюється онлайн перед вами – тоді вам неодмінно варто завітати на цей інтерактивний вечір чудернацьких перформансів і несподіваних розіграшів!

Коли: о 19.00
Де: Театр На Подолі, Андріївський узвіз, 20 А
Вартість квитка: 200 грн.