Киянам погрожують масово вимкнути електрику

Киянам погрожують масово вимкнути електрику

Кияни заборгували за світло 130 мільйонів гривень. 

Електроенергія була спожита ще у минулі роки. Через це більше 172 тисяч київських осель за законом можуть залишитися без світла. Навіть за незначний, на перший погляд, борг у 200 грн. ДТЕК Київські електромережі закликає киян перевірити, чи не мають вони заборгованості. Якщо є – якомога скоріше її сплатити.

Звідки борги

Борг за електроенергію у розмірі 130 млн грн у киян виник ще до 1 січня 2019 року, коли до реформи на ринку електроенергії сьогоднішній оператор систему розподілу ДТЕК Київські електромережі виконував не тільки функцію розподілу електроенергії, але і її поставки / продажу. Вже у квитанціях за січень 2019 року заборгованість за минулі періоди не вказувалася, адже продавати електрику киянам почала інша компанія – постачальник універсальних послуг. Про це повідомляє пресслужба ДТЕК Київські електромережі.

Є підстави відрізати електрику

У 80 тисяч київських домогосподарств, тобто у майже половини боржників, сума боргу становить менше 200 гривень. І за законом, це вже є достатньою підставою, аби клієнта від’єднали від електромережі. У разі несплати боргу, компанія, у відповідності до порядку, передбаченого законодавством, має від’єднувати боржників від мереж.

Як не вскочити у халепу

– Ми дбаємо про комфорт наших клієнтів і знаємо чимало випадків, коли люди опинялися у списках боржників, загубивши квитанцію і забувши її оплатити. Аби не потрапити в неприємну ситуацію та не залишитися без світла, ми закликаємо киян уважно перевірити наявність боргу. Повторне під’єднання буде коштувати від 150 до 500 гривень. І воно стане можливим лише після сплати боргу, і займатиме до 3 робочих днів. От і виходить, що забувши колись сплатити умовних 200 гривень по рахунку за електрику, можна залишитися в темній оселі й отримати клопіт із повторного підключення, витрачаючи зайвий час та гроші, – підкреслив комерційний директор ДТЕК Київські електромережі Юрій Коломійчук.

Дізнатися, чи є у вас несплачені квитанції, та сплатити за ними можна:

  • в особистому кабінеті ДТЕК Київські електромережі;
  • за телефонами контакт-центру: 1588, (044) 202-15-88, (067) 210-15-88, (050) 210-15-88.