Навігатор на 7-ме листопада: куди піти у Києві

Навігатор на 7-ме листопада: куди піти у Києві

Четвер видався багатим на різноманітні мистецькі та пізнавальні події. Сьогодні на вас чекає вечір-перфоманс трьох художників, присвячений зустрічі сучасного мистецтва із супрематизмом, презентація біографій Черчилля та Рузвельта, лекція про логіку в міркуваннях, безкоштовний концерт американської та української камерної музики ХХ – ХХІ ст., балети Раду Поклітару, прем'єра стрічки про сучасний Чорнобиль, відкриття виставки Анатолія Криволапа та багато іншого. 

ВЕЧІР КОРИСНИЙ

Як зекономити на опаленні?

Тепла оселя в час лютої зими та невеликі рахунки за опалення – звучить як фантазія, чи не так? Утеплити будинок за рахунок держави – взагалі утопія? Усе можливо: з програмою «70/30» та «Капремонти»! 
За роки своєї діяльності, програма «70/30» «зекономила» будинкам понад 40 мільйонів гривень, утеплила понад 200 будинків, і це тільки початок. 
Начальник Управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко та радник заступника голови КМДА, куратор програми «70/30» Олексій Тихонов радо розкажуть, як стати учасником і отримувати більше тепла за менші гроші. А керівники столичних ОСББ ‒ «Вул. Братиславська, 12» Олена Свінтозельська та «Оберіг на Позняках» Валерій Нікітченко ‒ поділяться своїм досвідом участі у міських програмах співфінансування і розкажуть, скільки коштів вклали мешканці будинку, на скільки зменшилися витрати на опалення, через який час мешканці повернули свої кошти і відчули переваги економії.

Коли: о 16:00.
Де: КМДА, вул. Хрещатик, 36, 1 поверх, пресцентр.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Лекція «Сила мозку» SynevoHub

…У Світланки повний завал на роботі. Що вона тільки не перепробувала: і курси тайм-менеджменту, і планувала, проте все одно нічого не встигала. Не будь як Світланка, послухай лекцію «Сила мозку» і дізнайся, як працювати ефективніше та встигати більше.

Коли: о 17:00 нетворкінг, о 18:00 початок лекції.
Де: просп. Палладіна, 46/2, корп. 3, офіс «Сінево».
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Алегорія краси. Відкриття виставки родини Колесникових

Творчість Колесникова-старшого пронизана філософськими роздумами на тему буття. Більша частина його робіт в експозиції представлена серією «Рух у просторі і часі…», що присвячена мистецтву танцю. Вони виконані у цікавій техніці, що поєднує графіку та живопис та зображують граційних та легких танцівниць.
У творах Колесникова-молодшого об’єднуються риси, характерні для станкового та монументально-декоративного живопису. За допомогою лінії та кольорової заливки він досягає на полотні ефекту вітражів. Його живопис натхнений красою природи та її плодів. Алегорично це відображується в образі жінки, абриси якої художник часто вводить в композицію, приховуючи у пейзажі або натюрморті.

Коли: о 18:00.
Де: Галерея «НЮ АРТ», вул. Грушевського, 28/2.
Вхід вільний.

Галереї «АВС-арт» – 10 років: знаки й сенси. Групова виставка

Виставка до 10-річчя галереї зібрала тих авторів, із якими тривало й плідно співпрацює «АВС-арт» і котрі – серед інших – творять глибоко вартісні знаки й сенси українського мистецтва. Це Петро Антип, Борис Буряк, Любомир Медвідь, Ольга Петрова, Петро Бевза, Іван Марчук, Анатолій Фурлет, Олександр Сердюк, Олег Ясенєв, Ольга Кравченко, Сергій Савченко, Валерій Шкарупа, Микола Журавель, Ніна Денисова, Олексій Малих, Андрій Гуренко, Феодосій Гуменюк, Наталія Ярова, Петро Сипняк і багато інших художників.

Коли: о 18:00.
Де: вул. Глибочицька, 32-в, 3-й поверх.
Вхід вільний.

Карась Галерея: Анатолій Криволап «Артефакти 1980-х»

Нова виставка автора є, водночас, ретроспективним поверненням до творчих досліджень тридцятирічної давнини, коли на сцену виходить «той самий» стилістично і кольорово впізнаваний творець, яким ми знаємо тепер Анатолія Криволапа. Представлені абстрактні полотна в більшості своїй раніше не виставлялися, перш за все, через тогочасний естетичний та ідеологічний тиск на митців, що не вписувалися у офіційний канон соцреалістичного реалізму. Ці роботи є частиною творчої лабораторії – кухні художника, що вже визначився з живописною доктриною, але продовжував шукати шляхи виразності пластичних форм та драматургії кольору. 
Представлені роботи наповнені пристрастю до відкритого, насиченого колориту та палкою, вибухонебезпечною любов’ю до фактурності. Виставка є певним поверненням до себе автора, спогадом про події 80-х та, водночас, чудовим шансом для глядача краще зрозуміти магію чистого кольору та ідеологію маестро Криволапа.

Коли: о 19:00.
Де: Карась Галерея, Андріївський узвіз 22-а.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ

Жіночий погляд на ІТ

Книгарня «Є» запрошує на публічну дискусію «Жіночий погляд на ІТ: можливості самореалізації і боротьба зі стереотипами».
Поговорять про: як «зайти» у сферу ІТ? Як там втриматися, на що чекати, гендерна дискримінація на робочому місці: як побороти дракона стереотипів, кар’єрний розвиток, гнучкий графік: чому робота в ІТ – вдалий вибір для жінок, як підвищувати свій професійний рівень, «Ніколи не пізно стати айтішницею» – мотивація вибору професії. У дискусії візьмуть участь учасниці проекту Women Who Code Kyiv. 

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. М. Лисенка, 3. 
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація поетичної збірки Ії Ківи «Перша сторінка зими»

Поетична збірка «Перша сторінка зими» – друга книжка віршів Ії Ківи і водночас перша її поетична книжка українською. До неї увійшли вірші 2015 – 2019 років, більшість із яких написана протягом 2018 – 2019 років, коли поетка почала послідовно писати українською. Це тексти про мову і неможливість говорити, про пошук ідентичності й історичну пам’ять, про осмислення великої історії і вписаних в неї приватних історій, про війну й травматичний досвід, про вкорінення та мапування себе на тлі процесів деколонізації та глобалізації. А загалом, про людину в буремні часи й пошук слів для розуміння того, що відбувається, відбувалося і ще відбудеться в цій частині Європи.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЯСКРАВИЙ

Перфоманс «Ефект відсутності»

Вечір-перфоманс трьох художників, присвячений зустрічі сучасного мистецтва з супрематизмом. Художники працюють з різними медіа і анонсують мультидисциплінарну подію із залученням артоб’єктів, відеоінсталяцій, паперового театру тощо. Кожен митець із його творами своїми методами досліджують і розкривають розуміння відсутності-присутності.
У програмі: вистава Паперового Театру Imagination Format Studio «Казимир Малевич. Супрематизм. Три в одному», презентація відеоарту та інсталяцій Сергія Нежінського, «Ефект відсутності». VOZIANOV. Перфоманс про те, чого нема.

Коли: о 19:00.
Де: ЦСМ «Білий Світ», вул. Пушкінська, 21-а.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Презентація біографій Вінстона Черчилля та Франкліна Рузвельта

«Черчилль. Біографія» Мартіна Ґілберта – єдина офіційна біографія Сера Вінстона Леонарда Спенсера-Черчилля.
В основу книги покладено факти, відібрані з багатьох дослідницьких джерел та ретельно проаналізовані автором, а також відомості, надані Рендольфом – сином Вінстона Черчилля. «Франклін Рузвельт. Життя політика» Роберта Даллека – це не лише захоплива книга, а й своєчасне нагадування про те, що політичне лідерство вимагає розважливих оцінок та неабиякого розуму!
Презентує біографії перекладач Ярослав Войтко – дипломат з багаторічним досвідом роботи у посольствах України в США та Великій Британії. У презентації беруть участь Юрій Щербак – видатний державний діяч, письменник, дипломат, Надзвичайний і Повноважний посол України в США, Канаді, Ізраїлі та Мексиці; Ґріґол – дипломат, багаторічний Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні, президент Асоціації платників податків України. 

Коли: о 19:00.
Де: книгарня «Буква», вул. Б. Хмельницького, 3-б.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Паралелі. Парадигми. Парадокси

Концерт американської та української камерної музики ХХ-ХХІ ст. Композитори: Джон КЕЙДЖ, Лео ОРНШТЕЙН, Фрідерік РЖЕВСКІ, Річард КЕМЕРОН-ВУЛЬФ, Девід ФРУМ, Володимир РУНЧАК, Сергій ЗАЖИТЬКО.
Виконавці: Sed Contra Ensemble, Kharkiv Guitar Quartet. За участю: Михайло Чередниченко (саксофон), Олександра Рукомойнікова (скрипка), Дарія Ткаченко (альт), Катерина Туніна (віолончель),  Ксенія Гусєєва, Станіслав Гумінюк, Дмитро Півненко (фортепіано). Спеціальний гість: Річард Кемерон-Вульф.

Коли: о 19:00.
Де: Малий Зал НМАУ ім. П. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11.
Вхід вільний.

«Магічний Всесвіт Німеччини» Прем'єра

Уперше в Лютеранському храмі Св. Катерини поряд із шедеврами Баха, Генделя, Телемана і Букстехуде звучатиме надзвичайно оригінальна музика дрезденських скрипалів-віртуозів XVII ст. Вальтера та Вестгофа.

Коли: о 19:00.
Де: Кірха святої Катерини, вул. Лютеранська, 22.
Вартість квитка: 150 – 250 грн.

«Romantic era». Національний духовий оркестр України

Знані симфонічні твори класиків ХІХ та ХХ століть – Едварда Гріга, Сергія Рахманінова, Сергія Прокоф’єва – звучатимуть у новому аранжуванні. Їх виконає неперевершений Національний академічний духовий оркестр України під керуванням Олексія Вікулова.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70 – 350 грн.

ВЕЧІР У КІНО

«Монті Пайтон і Святий Грааль» у Кіноклубі Могилянки

«Монт Пайтон і Святий Грааль» – це артуріанська подорож в обробці пайтонівських жартів, які актори відпускають з легкістю й справжньою британською невимушеністю. Це епізоди, які можна розбирати на цитати. Більше того, це дебют Террі Гілліама як режисера у повнометражному кіно. Після цього Гілліам розпочне самостійну режисерську кар'єру й з часом створить усім відомий фільм (мова, звісно ж таки, про «Страх і огида в Лас-Вегасі»). Отож фільм однозначно вартий вашої уваги.

Коли: о 19:00.
Де: Кіноклуб Могилянки, вул. Набережно-Хрещатицька, 27 (1 пов., зала 13).
Вхід вільний.

Прем’єра фільму Марини Димшиць «Ice of Chernobyl»

Це перша стрічка про Чорнобиль без контексту глобальної катастрофи. Спроба розвіяти над ЧЗ хмари міфів та побачити її такою, якою вона є нині. Живі історії сталкерів та разючий арт глухонімого міста з висоти радіолокаційної станції «Дуга -1».
Що саме шукають у зоні? Як змінює перебування там? І чому молодь, яка проникає в зону нелегально, не може не повертатися? «Коли в тисячний раз запитуєш себе, навіщо я сюди пхався.. Приходиш і розумієш – воно того варте».

Коли: о 19:00.
Де: Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР РОЗДУМІВ

Пізньорадянська фотографія. Між естетикою та пропагандою

Перша дискусія під назвою «Пізньорадянська фотографія. Між естетикою та пропагандою» буде присвячена пізньорадянській фотографії, що одночасно була документом, інструментом пропаганди, засобом художньої виразності та народним хобі.
Учасники: Марія Хрущак та Костянтин Смолянінов. Модераторка – Галина Глеба.

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 3-й поверх.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР КИЇВСЬКИЙ

Презентація книжки Семена Широчина

«Архитектура межвоенного Киева. Школы. Ясли. Детсады» відкриває серію про міжвоєнний Київ. У ній вперше ідентифіковані та перераховані всі шкільні будівлі (зокрема, давно зруйновані), типові та індивідуальні проекти шкіл, прізвища їх авторів, роки будівництва та архітектурні особливості. У процесі дослідження вдалося розплутати вузол суперечливих датувань, проаналізувати провали будівельних сезонів і особливості будівництва шкіл. Встановлено прізвища авторів проектів і давно забутих керівників будівництва, а ще – окремих будівельників, чиїми руками ці школи зведені. Читачі, незалежно від місця народження, зможуть дізнатися з книги і про свої школи, адже типові проекти застосовувалися не тільки в Києві, а й в інших містах, перерахованих в книзі.

Коли: о 19:30.
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9.
Вхід вільний.

ВЕЧІР БАЛЕТНИЙ

Квартет-а-тет_Вгору по річці_Раду Поклітару_Київ

Вечір одноактних балетів: «Квартет-а-тет» на музику Ада Мааса, «Вгору по річці» на музику О. Родіна у постановці Раду Поклітару. Перший – абстрактна вистава, другий – на основі сюжета «Історії Бенджаміна Баттона».

Коли: о 19:00.
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитка: 120 – 500 грн.

ВЕЧІР ОСВІТНІЙ

Ігри з логікою, або як приборкати блукаючий розум

Що таке наші міркування? Чи допоможе нам в житті дедукція? Чи користуємось ми логікою? Як поєднувати теорію та практику і робити менше помилок у власних судженнях? Все це Ви дізнаєтеся на лекції двох провідних українських логіків – Ірини Хоменко та Ярослава Шрамка під назвою «Ігри з логікою, або як приборкати блукаючий розум»!


Коли: о 19:00.

Де: Plato's cave, вул. Верхній Вал, 22, нижній поверх кафе Волконський.

Вартість квитка: 300 грн.