У Києві відкривається Міжнародна фотовиставка «День»

У Києві відкривається Міжнародна фотовиставка «День»

8 листопада у Будинку кіно відкриється фотовиставка «День-2019» «Велич Простоти» за результатами ХХІ Міжнародного фотоконкурсу «Дня».

Минулого року Міжнародний фотоконкурс «Дня» відсвяткував двадцятиріччя. Ініціатива, заснована Ларисою Івшиною 1998 року, стала не тільки способом виявити і «запалити» нові таланти, а й методом написання візуальної історії України. За 20 років у великих і малих, містах, містечках і навіть селах України відбулося 133 фотовиставки «Дня», а кількість нагороджених фотомайстрів сягнула майже 850!

Виставку «Велич простоти» – як моніторинг життя країни за 2019 рік – формує редакційне журі за підсумками міжнародного фотоконкурсу.

– Ми щороку показуємо через фотовиставки і «зони небезпеки», і «точки росту» нашого суспільства, і даємо «вітаміни» для його «підживлення», говорять організатори.   2019-й, перший рік нового десятиліття проєкту «Дня», – ніби шанс повернутися до коріння, до тих речей, які складають фундамент життя. Адже в непрості, турбулентні часи, де ще шукати опори, як не у звичайних радощах повсякдення?

Серед інформаційного шуму про скороминуще, жартівливих вкидів та спланованих дезінформацій, плутаних пояснень та незрозумілих алгоритмів дуже легко втратити орієнтири. Щось елементарне і зрозуміле, яке слугує маяком у найскрутніші моменти, додає бадьорості та оптимізму. Щось просте на перший погляд, яке із часом при ближчому та довшому спогляданні захоплює своєю величчю, спонукає підтягнути власні ресурси та продовжувати рух – вперед і угору.

Дитяча усмішка, гарячий хліб із бабусиної печі, майоріння українського прапора, черговий світанок у окопах на передовій чи з вікна літака на висоті 11 тисяч метрів – перелік ось таких простих і водночас хвилюючих речей нескінченний. Приємно, що і давні учасники та призери нашого фотоконкурсу, і новачки змогли розгледіти джерела сили у звичних речах і переконливо донести свої відкриття до глядачів.

Останні не раз писали у книзі відгуків, листах до редакції та постах у соцмережах, що виставки «Дня» – це завжди концентрат позитиву, який дає сили рухатися далі й щодня боротися за краще майбутнє. Безумовно, є на фото і смерть, і біль, і руйнування. Але ці життєві уроки додають не менше сили та досвіду, ніж любов, підтримка, вдячність. Тож ми готові бачити і показувати українцям різні моменти із нашого життя, зафіксованого вашими камерами.

У 2019 році спільну картину сформували з 200 світлин. Отримали ж більше 2500 знімків від півтори сотні фотографів. На відкритті буде оголошено володарів Гран-прі та Призу призів «Золотий день» і спеціальних відзнак від численних партнерів фотоконкурсу. 

Усі відвідувачі зможуть відчути себе членами журі, проголосувавши за найкращу, за їхнім баченням, світлину. За результатами цього голосування будуть проголошені переможці глядацьких симпатій від Києва.

Фотовиставка «День-2019» «ВЕЛИЧ ПРОСТОТИ».
Коли: 9 – 17 листопада, з 10:00 до 19:00. 
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6 .
Вхід вільний.