Теплі автобуси та карантин у школах: як Київ готується до епідемії грипу

Теплі автобуси та карантин у школах: як Київ готується до епідемії грипу

Київ докладе усіх зусиль, щоб запобігти епідемії на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Які саме кроки для цього зроблять прописано у розпорядженням КМДА № 1893.

Зокрема, у цьому документі зазначено, у яких випадках школярів відправлять на карантин. А також те, що тролейбуси та трамваї не допускатимуть на лінії, якщо у них не працюватиме система обігріву.

– Департамент освіти і науки також має проводити щоденний моніторинг відвідуваності закладів освіти, а в разі виявлення 20% відсутніх дітей через захворюваність на грип і ГРВІ серед дітей в одному класі (групі) – інформувати місцеві органи влади для прийняття рішення про призупинення навчально-виховного процесу, зазначено у документі.

Крім того, Департамент транспортної інфраструктури повинен не допускати вихід на лінію громадського пасажирського транспорту з несправною опалювальною системою.

Департамент охорони здоров’я створить необхідний запас противірусних, лікувальних препаратів, антисептичних і дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників.

Також медичні заклади підготують до роботи в умовах епідемічного підйому захворюваності, створити необхідний запас противірусних, лікувальних препаратів, антисептичних і дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників. Медикам зроблять профілактичні щеплення проти грипу. Зокрема тим, що надають первинну та екстрену медичну допомогу, а також працівникам і вихованцям будинків дитини, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я.

Якщо ж епідемії не вдасться уникнути, то до лікування пацієнтів залучать додатковий медичний персонал, а також виділять додаткові ліжка для госпіталізації хворих і оперативне їхнє розгортання в разі загострення епідемічної ситуації.

Комунальному підприємству «Фармація» доручено забезпечити аптечну мережу достатньою кількістю противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу і ГРВІ, засобів індивідуального захисту (маски, гумові рукавички тощо) та їхню безперебійну реалізацію.