У столиці пройдуть перші дні корейської культури

У столиці пройдуть перші дні корейської культури

Музейна експозиція, показ мод національних костюмів Ханбок, майстерня ремесел зі створення виробів із унікального паперу Ханжі чекають на відвідувачів Перших днів корейської культури в Україні.

Захід пройде на кількох локаціях. 5 листопада відбудеться відкриття виставки у вестибюлі станції метро «Майдан Незалежності». А 10 – 12 листопада насичена програма буде презентована у Мистецькому центрі «Шоколадний будинок».

В експозиції будуть представлені твори мистецтва, декоративні вироби, одяг, предмети побуту із традиційного корейського паперу Ханджі. Корейці кажуть: «Ханджі служитиме тобі 1000 років навіть тоді, коли найкращий шовк служитиме всього 500», - і це щира правда! Адже найдавніша друкована книга світу збереглася до наших днів саме на папері ханджі - це буддистська сутра, надрукована в Кореї у 751 році.

На вас чекають майстер-класи із виготовлення ляльок та предметів декору із паперу Ханджі, лекції про мистецтво Кореї та чим воно може бути цікавим сучасним українцям, виставка в метро та показ традиційного одягу Ханбок на святковому прийнятті. Необхідна попередня реєстрація

– Обмін культурними традиціями дуже важливий для розвитку нашої країни. Прослідковуючи історію Кореї, відкриваєш вражаючу кількість паралелей з історією України. Шлях Кореї багато в чому може стати взірцевим для нас сьогоднішніх. Окрім того, це можливість вийти за рамки, зрозуміти щось абсолютно нове, іншу філософію. Участь у таких заходах, крім усього іншого, дуже розвиває фасилітаторські навики, які базово необхідні у сучасному світі. Тому ми запрошуємо всіх активно долучатися, розповідає організаторка та фундаторка KotAgencyGroup Катря Кот.

Ханбок – національний традиційний костюм жителів Кореї. Одяг для офіційних і напівофіційних прийомів, фестивалів і свят, а також щоденного вжитку. Ханбок часто шиють із яскравих одноколірних тканин. Хоча саме слово буквально означає «корейський одяг», у XXI столітті його вживали виключно для позначення ханбока династії Чосон.

Корейський папір Ханджі це книга на тисячу років-сторінок. Процес його виготовлення історія не про виробництво, а про мистецтво. Створений із кори молодої шовковиці, майстерного володіння процесом та глибоких знань, що передаються поколіннями він лишається національним символом Кореї та входить до списку Нематеріальних культурних цінностей країни. Найдавніша друкована книга світу збереглася до наших днів саме на папері ханджі це буддистська сутра, надрукована в Кореї у 751 році.