Загроза для Києва: що готує «Слуга народу»

Загроза для Києва: що готує «Слуга народу»

«Столичний» законопроєкт, який лобіюють у Верховній Раді, свідчить про зневагу до жителів Києва.

Член фракції «Слуга народу» Олександр Ткаченко організовував так звані «громадські слухання», присвячені законодавчим змінам у столиці.

Зустрівшись із жителями Подільського району, пан-продюсер розповів про своє дітище – проєкт закону № 2143-3.

За версією Ткаченка, майбутній закон буцім-то «поверне самоврядування киянам, а бюджети – до районних рад».

Проте, як показує аналіз, голослівні обіцянки нардепа – примітивні обдурення при повному аншлагу.

Насправді ж, даний проєкт не враховує 118 статтю Конституції: виконавчим органом Київради є КМДА, а не якийсь «магістрат», придуманий «слугами».

Про недолугість законопроєкту свідчать негативні оцінки головного науково-експертного управління (ГНЕУ) Верховної Ради.

Згідно з висновком ГНЕУ (описаному на 21-й сторінці), запропоновані новели суперечать і Конституції, і законодавству про місцеве самоврядування та місцеві адміністрації.

– «Слуги народу» відкрито пішли проти думки народу: лише півтора місяці тому кияни висловились категорично проти розділення повноважень міського голови Києва і голови КМДА. Але це ніяк не завадило «слугам» протягувати таке розділення через парламент, констатує народний депутат, юрист Андрій Осадчук.

На думку юриста, проєкт «містить купу неузгодженостей і недоречностей: від спецрежиму закупівель і повноважень посадовців – до спецправил виборів і детальних планів територій».

Реалізувати такі віртуальні ідеї пана-продюсера це все одно, що займатися реконструкцією несучих конструкцій у багатоповерхівці.