Забруднене повітря у Києві: де найгірша ситуація

Забруднене повітря у Києві: де найгірша ситуація

Чим дихали кияни у тиждень смогів і туманів?

З 22 по 28 жовтня у повітрі Києва відмічено перевищення концентрації шкідливих домішок. Про це повідомила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського.

Було зафіксовано середньодобовий вміст:

  • завислих речовин – у 1,1 – 1,4 раза на проспекті Перемоги (поблизу метро «Святошин»), Бессарабській площі, вулиці Каунаській, бульварі Лесі Українки, Оболонському проспекті, Деміївській площі;
  • діоксиду сірки – у 2,5 – 3,1 раза на площах Бессарабській і Деміївській, проспектах Перемоги і Оболонському; у 1,6 – 2,4 раза – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс. д.;
  • оксиду вуглецю – лише 22 жовтня у 1,2 раза на Оболонському проспекті, площах Бессарабській та Деміївській;
  • діоксиду азоту – у 4,1 – 5,2 раза – на вулицях Каунаській, Семена Скляренка, площах Бессарабській, Перемоги, Деміївській проспектах Перемоги та Оболонському; у 2,8 – 3,8 раза – на усіх інших постах спостережень, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалося.
  • формальдегіду – у 3,1 – 3,2 раза – на вулиці Семена Скляренка та Деміївській площі; у 2,4 – 2,8 раза на усіх інших постах, крім проспекту Науки.

– Антициклональний характер погоди з температурними інверсіями та застоями повітря сприяв накопиченню шкідливих домішок у повітрі. Більш помітне підвищення вмісту забруднювальних домішок зафіксовано на початку тижня (22 – 23 жовтня), – йдеться у повідомленні обсерваторії

Сильні тумани, особливо в період з 24 по 25 жовтня, сприяли перезволоженню повітря та деякому вимиванню шкідливих домішок з атмосфери, тобто в даному випадку тумани зіграли корисну дію – зменшили рівень забруднення повітря наприкінці тижня.

Найближчими днями у Києві очікується зниження температури повітря та посилення швидкості вітру – така погода не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.