У Києві модернізують ще 400 споруд заради збереження тепла

У Києві модернізують ще 400 споруд заради збереження тепла

У Києві впроваджується ще один проєкт із енергоефективності, у якому задіяні понад 400 об’єктів міста. Його вартість – понад 7 млн євро.

Фінансується проєкт через кредит від NEFCO (Nordic Environment Finance Corporation), грант і гроші міста. Кошти підуть на ремонт та модернізацію індивідуальних теплових пунктів комунальних закладів освіти.

– За останні три роки 250 теплопунктів модернізували за допомогою NEFCO, і це зекономило кошти та створило комфортний клімат у приміщеннях для дітей, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

– Наприклад, завдяки енергоефективному обладнанню в дитсадку № 431 «Кобзарик» зекономили 70% тепла. Раніше заклад потрапив до переліку тих об’єктів, що термомодернізуються завдяки спільній програмі з NEFCO, – розповів Петро Пантелеєв під час відвідин дитячого садочка разом із Міністром міжнародного розвитку Швеції та представниками Північної екологічної фінансової корпорації.

Пантелеєв поінформував, що вартість виконаних робіт складає більше 11 млн грн. Загалом вартість проєктів, разом із NEFCO, – 8,5 млн євро. З них 2 млн євро профінансувало місто, грант Фонду партнерства з питань енергоефективності та довкілля у Східній Європі (E5P Fund) склав 1,5 млн євро та 5 млн євро надало NEFCO.

– У дитячому садку були проблеми, тому проведено повну термомодернізацію. Утеплено стіни, замінено покрівлю з утепленням, усю інженерію, встановлено сучасну вентиляцію з рекуперацією. Таким чином, сьогодні у садочку тепло, комфортно, а енерговитрати зменшилися у кілька разів, – зауважив Петро Пантелеєв.

Він також додав, що місто має дуже вигідні умови кредитування і зацікавлене у подальшій та ефективній співпраці. Такі проєкти мають дві основні мети: зменшення витрат енергії – теплової та електричної, і створення комфортних умов для перебування дітей у садку.

За словами Петра Пантелеєва, аналогічні заходи здійснено ще у 17 столичних садочках, ще на кількох об’єктах роботи зроблено частково.

КМДА продовжує співпрацю з Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO, що фінансує енергоефективні проєкти у країнах Центральної та Східної Європи.