На Подолі щотижня безхатченкам роздають презервативи та одяг

На Подолі щотижня безхатченкам роздають презервативи та одяг

Подільська районна організація Товариства Червоного Хреста міста Києва щопонеділка проводить акцію «Бохо-стайл» для безхатченків.

За адресою Контрактова площа, 12, всім охочим роздають одяг, взуття, засоби особистої гігієни. Люди займають чергу ще за годину до початку акції. Переважно це особи без певного місця реєстрації. Більшість із них не мають паспорта. Але поспостерігавши, бачу кількох досить охайно, але бідно одягнених пенсіонерів. Взимку тут розташується пункт обігріву, і людей годуватимуть гарячими обідами.

До коробки з речами підходить Наталія, якій на вигляд років 45. Жінка – безхатько. Приміряє куртку, простягнуту їй волонтером, та задоволена дякує. Побачивши будиночок-бібліотеку, запитує, чи може взяти з собою кілька книжок. Після позитивної відповіді волонтерів, забирає та йде.

– Цю акцію ми розпочали ще в серпні 2018 року і продовжуємо її дотепер. Одним із наших завдань є попередження антисанітарії. Тому ми роздаємо їм одяг, зубні щітки, гребінці для волосся, мило. Також ми роздаємо презервативи. На початку цього року ми співпрацювали з компанією, яка проводила швидкі тести на ВІЛ безхатченкам під час нашої акції. З 50 протестованих не було виявлено жодного випадку ВІЛ, розповідає голова організації Альона Гребенчукова.

А волонтер Любов Леонтіївна, мати Героя України, якого вбили на війні, після того як почала опікуватися безхатченками, відчула себе потрібною. Вона відповідає безпосередньо за роздачу одягу людям без певного місця проживання. А оскільки живе та працює на Подолі, знає всіх цих людей та спілкується з ними і навіть відстежує їхні долі.

– Потрібно допомагати один одному, і світ зміниться. Серед безхатченків, які приходять до нас, – троє за рік повернулися до нормального життя. Приодягнулися, припинили пити, зробили документи і знайшли роботу, зазначає жінка.

Одяг, який роздають безхатченкам, це речі з банку одягу, які приносять до Товариства Червоного Хреста кияни. За словами працівників Товариства, найбільша потреба в чоловічому одязі та в жіночому великих розмірів. Тому, якщо наші читачі не знають, куди діти непотрібний одяг, – його приймуть у Товаристві Червоного Хреста, і він знайде нового господаря.