Небезпека над головою: аварійні балкони у Києві

Небезпека над головою: аварійні балкони у Києві

Балконів, під якими у Києві небезпечно ходити  - лічити, не перелічити. Більшість з них демонструють свої тріщини та відсутність певних елементів, наприклад, огородження. А якщо їх вчасно не полагодити, вони починають обсипатись – прямо на голови пішоходів.

Хто повинен робити ремонт аварійних балконів? Хто відповідальний за каліцтво людей, які ходять під ними? На ці та інші питання шукали відповідь журналісти «Вечірнього Києва».

Ми пройшлись центром міста й були вражені, оскільки балкони ледь не половини будинків потребували ремонту.

Згідно із рішенням Київради №220/1094 «Про затвердження Порядку утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд на території міста Києва», ознаки аварійного балкону такі: 

•тріщини в місцях закладання, замурування та забивання;

•наявність корозії металевих балок, арматури, цементного каменю;

•ураження дерев'яних балок домовим грибком або шкідниками;

•відсутність або пошкодження огорож, гідроізоляції;

•обернені нахили поверхні плит (до споруди).

При цьому більшість київських балконів мають одну, а то й декілька цих ознак.

Що робити? «Вечірній Київ» звернувся до першого заступника директора КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району» Петра Романюка.

- На сьогодні суттєво змінилось законодавство, яке стосується обслуговування житлового фонду. Ні для кого не секрет, що всі квартири у будинках, які числяться у комунальній власності, приватизовані. Є відповідне рішення конституційного суду України, яке визначає, кому належать усі будівельні конструкції будинку. Це дах і балкони, стіни і підвали. Вони належать власникам квартири як спільна, несумісна, неподільна власність, - коментує Петро Романюк.

Посадовець зауважив, що є програма співфінансування: якщо укласти договір с житловим фондом, то реконструювати балкон можна у відповідності 70/30. Згідно з цим, мешканець повинен обрати не менш, ніж два види робіт. Один з них він здійснить за власні кошти і вартість склитиме 30% загальної вартості проекту. Другий вид робіт виконає і оплатить місто, його вартість складе 70% від загальної.

Також Петро Романюк пояснив, хто несе відповідальність у випадку травмування людей або пошкодження чужого майна у разі падіння конструкції.

- Співвласники несуть відповідальність за шкоду, заподіяну третім особам, у результаті не виконання або виконання неналежним чином своїх обов’язків, - підкреслює Романюк.

Відеооператор – Олександр БАРКІН