Особливу експозицію Рембрандта підготували у київському музеї

Особливу експозицію Рембрандта підготували у київському музеї

Цього року відзначається 350-та річниця смерті голландського художнього генія Рембрандта ван Рейна (1606 – 1669). Музей Ханенків долучається до вшанування майстра проєктом «Rembrandt TM», представленим у залі нідерландського мистецтва європейської експозиції. 

Вже у ранні роки Рембрандт, син лейденського мельника Хармена ван Рейна, почав підписувати свої твори лише ім’ям «Рембрандт», подібно до Тіціана, Мікеланджело та Рафаеля. Один із найпослідовніших нонконформістів голландського живопису, він стверджував цим своє право на самобутність та одиничність. 

Це брендове ім’я з’явилося не лише на його офортах, відомих у сотнях відбитків, але й на картинах безпосередніх учнів художника, а згодом і на численних творах послідовників та копіїстів. 

Чим стала для наступних поколінь спадщина голландського майстра? Яку міру творчої свободи і цікавості до життя та яку унікальну комбінацію художніх прийомів ми сьогодні пов’язуємо із брендом «Рембрандт»? Пошуку відповідей на ці запитання присвячений проєкт «Rembrandt TM». 

У єдиному просторі представлено автентичні офорти майстра, картини його сучасників і послідовників, а також репродукційні гравюри, створені вже у 18 та 19 століттях за найвідомішими живописними творами художника.

Куратори проєкту спиралися на результати комплексного дослідження щодо низки картин та офортів із колекції музею, які за традицією приписували самому Рембрандту. 

Виставковий проєкт «Rembrandt TM»
Коли:
до 15 грудня, 10:30 – 17:30.
Де: Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17
Вхід: за музейними квитками: 90 грн (обидві експозиції) / 60 грн (експозиція європейського мистецтва або азійського мистецтва), студентам – 50 / 35 грн, пенсіонерам та школярам – 40 / 25 грн.

Екскурсія «Голоси епох» виставкою «Rembrandt TM»

Виставкою пройде один із найатмосферніших музейних проєктів «Голоси епох»: тематична екскурсія, спільно з цілим живим хором та музикою. У рамках нової мінівиставки, присвяченій творчості славетного Рембрандта, розкажуть цікаву мистецьку історію про майстра і музику його епохи. Прозвучать твори Клаудіо Монтеверді, Антоніо Честі, Жана Батіста Люллі, Дмитра Бортнянського, Максима Березовського.

Група слухачів формується за попереднім записом: (099) 667-49-06, (044) 235-32-90 (телефон доступний в робочий час музею з 10:30 до 17:00 з середи до неділі).
Вартість квитка: 300 грн.