Біогаз замість отруйних вогнищ: у столиці збудують станції переробки опалого листя

Біогаз замість отруйних вогнищ: у столиці збудують станції переробки опалого листя

У Києві вже наступного року планується старт будівництва комплексу з переробки органічних решток (опале листя, скошена трава та зрізані гілки), у результаті чого вироблятиметься біогаз.

Таку інформацію оприлюднив депутат та голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook. 

– Підприємство включатиме три біореактори, де і перероблятиметься органічна сировина. За попередніми оцінками – це щороку близько 30 тонн органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, де або компостують, або утилізують, – значиться у повідомленні.

За словами депутата, відкриття комплексу дає одразу дві переваги: запобігаємо спалюванню листя та отримуємо біогаз і добрива, що залишаються після переробки органіки. До речі, крім листя і трави у комплексі можна буде перероблювати продукти харчування, жири та рідкі побутові відходи. 

Біогаз – це різновид палива, який утворюється в результаті розкладання органіки. У подальшому його можна перетворювати на електричну чи теплову енергію, або використовувати як пальне для автомобілів. 

Костянтин Яловий також уточнив, що в тій же Швеції, більшість громадського транспорту їздить саме на біогазі.

Також депутат додав, що представництво фінської компанії, яке займатиметься будівництвом, взяло зразки сировини (вологе і сухе опале листя та скошена трава) для проведення досліджень.

Уже найближчим часом київська влада планує побудувати кілька таких комплексів і зараз вивчає усі можливі локації.