Рання діагностика рятує життя: Супрун розповіла про рак грудей

Рання діагностика рятує життя: Супрун розповіла про рак грудей

Щороку від раку грудей на планеті помирають пів мільйона людей, але важливо розуміти, що він виліковний. Головне – вчасно діагностувати хворобу.

Про це розповіла Уляна Супрун у мережі Facebook.

– На I стадії лікування є ефективним для 95% жінок, на II стадії для 80%, на III для 50% жінок. Водночас, саме на ранніх стадіях хвороба протікає майже безсимптомно, і діагностувати її можна лише під час обстеження, – коментує Супрун.

Базові правила та звички, які можуть врятувати життя:

  • Усім жінкам, старшим 20 років, варто щомісяця самостійно обстежувати груди. У разі виявлення будь-яких змін, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.
  • Усім жінкам потрібно перевіряти груди у свого сімейного лікаря. Оптимальний проміжок часу можна визначити після консультації з лікарем.
  • Жінкам, старшим 50 років, потрібно раз на 2 роки проходити мамографічні обстеження.
  • Дуже важливо дотримуватися здорового способу життя: відмовитися від куріння та надмірного споживання алкоголю, мати достатню фізичну активність та контролювати вагу тіла.

– Пам’ятайте, що вживання алкоголю, зайва вага та ожиріння, а також відсутність фізичної активності спричиняють близько 21% смертей від раку грудної залози, – додає Супрун.