П`ють і погрожують: що коять забудовники на Гірці Крістера

П`ють і погрожують: що коять забудовники на Гірці Крістера

На вулиці Вишгородська знищили близько 300 дерев. Таке варварство призвело до загострення соціального конфлікту між громадою Подільського району та забудовниками.

На засіданні екологічної комісії Київради розглянули петицію № 7218, яка спрямована на захист парку «Крістерова Гірка».

– Без погодження з громадою, порушуючи всі закони, забудовник вже знищив живі дерева і не збирається зупинятися. У мікрорайоні відбувається хаос і беззаконня. Бродять люди у камуфляжі, ввечері розпивають спиртні напої і погрожують місцевим жителям, – повідомив автор петиції Дмитро Тодоренко.

За його словами, будівельні роботи можуть призвести до техногенної катастрофи, оскільки на спірній території раніше були секретні хімічно-біологічні лабораторії із захороненими небезпечними відходами.

Небезпечна «нахалстройка»: Крістеровій гірці загрожує техногенна катастрофа

Зважаючи на масові протести, депутати підготували проєкт рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на вулиці Вишгородська, 47-ж.

Спірну ділянку (1 га) повинні були відібрати у ТОВ «БУДІНВЕСТ КМ», щоб надати їй статус парку. Проте це питання не вирішили й досі. 

– Ми бачимо, як затягується час і рішення щодо розірвання договору. Є задокументовані докази порушення земельного, екологічного та будівельно законодавства забудовником. Йде гра у кішки-мишки на чиюсь користь. Громада робить все можливе, щоб врятувати парк від забудови, розповіла активістка Інга Малько.

Рятувати від забудовника: коли Гірка Крістера отримує статус парку

Війна за гірку Крістера триває ще з часів Леоніда Черновецького, коли зелену зону передали в оренду під забудову.