Додатки та діджитал-консультації: у Києві новий формат комунікації з громадськістю

Додатки та діджитал-консультації: у Києві новий формат комунікації з громадськістю

У Києві впровадять нову модель консультацій із громадськістю. Участь у громадському та політичному житті – один з елементів демократії, тому важливо, щоб кияни мали дієві механізми впливу на владу.

Одним із таких елементів стане новий електронний модуль для прозорої взаємодії влади з громадою та бізнесом, який презентували сьогодні на круглому столі «Консультації із громадськістю в Києві. Новий формат» Департамент суспільних комунікацій КМДА та КП «ЦПКІ».

Запуск модуля комунікації дозволить залучати широку громадськість до розробки міських політик, а влада продемонструє свою відкритість та здатність до діалогу з громадою. Зі сторони Департаменту, ми зробимо усе можливе, щоб даний модуль був імплементований у максимальній кількості підрозділів міської влади – департаментів, райдержадміністраціях столиці та ін. До кінця року ми плануємо протестувати його у пілотних підрозділах, а вже з наступного року поширити на всі структурні підрозділи міської адміністрації, – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

Одним із ключових аспектів круглого столу була також презентація єдиної електронної платформи, що дозволить створити зручні умови публічних консультацій громадян із владою.

– Наш е-модуль спростить процедуру отримання інформації для громадян. Наприклад, допоможе отримувати повідомлення про різні громадські консультації. Він матиме різні тематичні фільтри, наприклад, екологія чи забудови, за районами, форматами чи учасниками. Також ми плануємо створити мобільний додаток, який зробить цю платформу ще більш доступною і зручною, – зазначив заступник керівника Центру публічної комунікації та інформації Дмитро Кулібаба. 

Під час заходу обговорювали такі теми та питання:

  1. новий діджитал-інструмент участі громадськості у спільному з владою прийнятті рішень та дорожня карта його впровадження;
  2. як формується єдиний порядок денних питань консультацій із громадськістю, і що змінить новий інструмент участі;
  3. кроки впровадження нової моделі проведення публічних консультацій на прикладі пілотних кейсів 2017 – 2019 років;
  4. показники ефективності, що запроваджує нова модель проведення публічних консультацій.

Обговорити нововведення та почути рекомендації з покращення нової системи Департамент суспільних комунікацій КМДА запросив громадськість та міжнародні організації.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА