Понад тисячу світильників замінять на проспекті Перемоги

Понад тисячу світильників замінять на проспекті Перемоги

КП «Київміськсвітло» – підприємство, яке займається обслуговуванням світильників та ілюмінації на території Києва. «Вечірка» побувала на підприємстві.

Робочий день працівників розпочинається вже о 08:00. Але є бригади, які чергують цілодобово, щоб мати змогу оперативно реагувати на випадки неполадок мережі. Інженер з охорони праці перевіряє бортовий журнал та стан автомобіля, посвідчення, наявність необхідних засобів безпеки (каски, пояси). Працює на підприємстві близько 420 людей.

На освітлення в цьому році виділено 700 млн грн. До кінця року плануємо замінити близько 20 тисяч світильників та 6 тисяч опор. На сьогодні прокладено більше 120 тисяч метрів мережі та встановлено понад 9,5 тисяч світильників, – розповідає про плани директор КП «Київміськсвітло» Володимир Круценко.

Загалом у Києві 135 тис. світильників та 68 тис. одиниць підсвітки. До кінця року обіцяють замінити 25% з них.

Також підприємство продемонструвало, як еволюціонували ліхтарі. Ні ртутні, ні натрієві вже ніхто не встановлює. У пріоритеті – «розумне освітлення». А в тих місцях, де залишилися старі світильники, їх поступово замінюють на енергозберігаючі джерела led-освітлення з можливістю дистанційного регулювання. Просто за допомогою звичайного планшета працівники зможуть регулювати інтенсивність освітлення, дізнаватися, де є пошкодження на лінії. Система керування дає змогу контролювати кожний світильник, економити кошти, а якість освітлення покращити, виявляти крадіжку кабелю. Також працівники підприємства одразу побачать, якщо несанкціоновано до мережі підключився якийсь споживач, наприклад МАФ. Гроші економляться за рахунок того, що немає необхідності інженерам виїжджати на лінії та дивитись, який світильник працює, а який – ні.

До речі, за словами Володимира Круценка, хулігани періодично прострілюють світильники. Особливо актуально це для Оболонської набережної – по декілька разів на рік працівникам підприємства доводиться їх замінювати.

Також працівники підприємства показали, як відбувається процес заміни старих світильників на нові на прикладі проспекту Перемоги. Тут до кінця року планують замінити 1300 світильників.