Кличко: вартість Шулявського мосту не збільшилася, а додаткові кошти йдуть на комунікації

Кличко: вартість Шулявського мосту не збільшилася, а додаткові кошти йдуть на комунікації

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що кошторисна вартість із реконструкції Шулявського шляхопроводу не змінилася. А додаткові кошти, залучаються для проведення суміжних робіт.

Про це він сказав у ефірі «Радіо НВ», інформує пресслужба мера.

– Вартість будівництва мосту та сама, але ми не розраховували, що нам доведеться переносити колектор, тепломережі, що знаходяться біля мосту. Ми робимо все прозоро. Всі цифри абсолютно відкриті, ми готові надати їх для усіх контролюючих органів. Наше завдання – збудувати міст, щоб він поїхав. Всі інші кошториси ми представимо, і тут таємниць ніяких немає, – сказав Кличко. 

На запитання, чи це не означає, що свого часу було неправильно складено проєктну документацію, мер відповів, що проєктна документація була розроблена виключно на розв’язку і не враховувала інших робіт, крім фактичної реконструкції шляхопроводу.

– Проєктна документація робиться на міст. А те, що стосується додаткових робіт, що пов’язані з додатковою територією, прорахувати це неможливо. Коли ми починаємо вже роботи, нам фахівці кажуть, що нам потрібно перенести колектор – це додаткові роботи. Потрібно перенести комунікації  це також додаткова робота. Із цим пов’язане збільшення вартості мосту. Тендерні умови поширюються виключно на будівництво об’єкту. Все інше – додаткові кошти, – зазначив Кличко. 

Також мер Києва повідомив, що роботи над реконструкцією не припинялися.

– Багато спекуляцій, і це робиться умисно. Є технологічні речі. Наприклад, коли залили сваї, вони повинні відстоятися, а вже кажуть, що роботи зупинилися. Це неправда, – сказав він.

Насамкінець Кличко нагадав, що підрядники запевнили його в тому, що рух транспорту Шулявським мостом буде відновлено до кінця поточного року.