Економна енергія: київські технології завоюють світ

Економна енергія: київські технології завоюють світ

У столиці показали новітні розробки у сфері енергоефективних технологій, які виявилися цікавими для потенційних інвесторів.

На бізнес-форумі, який відбувся 9 жовтня, науково-дослідний Інститут теплофізики презентував 15 перспективних інноваційних проєктів.

Комунікаційним майданчиком між наукою, бізнесом і владою виступила Київська торгово-промислова палата (КТПП), до якої входить понад 40 науково-дослідних та конструкторських організацій.

– 60 відсотків наукового потенціалу колишнього СРСР було сконцентровано в Україні. Недооцінка ролі національної науки є стратегічною помилкою в розвитку держави, – заявив президент КТПП Микола Засульський.

Нульова енергія: Київ готується до форуму

Вчені запропонували міністерству оборони харчові концентрати, які виготовляють методом сушіння.

Про новітні системи теплоутилізації розповіла Наталія Фіалко – член-кореспондент НАН України. За її словами, у комунальній сфері можна щороку заощаджувати близько 500 тис. кубометрів природного газу.

Учасникам форуму показали системи утеплення фасадів, які дають змогу змінити мікроклімат будівлі, знижуючи витрати електричної та теплової енергії.

Енерго-новинками зацікавився радник із торгово-економічних питань посольства КНР Лю Цзюнь. Він повідомив, що Міжнародний Трейд-клуб сприятиме просуванню українських наукових розробок на світовий ринок.

Інвестиційну підтримку обіцяють надати представники венчурних компаній із США та Великої Британії.

Науковці накопичили величезний обсяг розробок, які можуть бути впроваджені у фармацевтиці, медицині, харчовій промисловості, житлово-комунальному господарстві, енергетиці та промисловому виробництві.