Навігатор на 10-те жовтня: куди піти у Києві

Навігатор на 10-те жовтня: куди піти у Києві

До кінця робочого тижня залишилося зовсім трохи, а ми знаємо, де провести цей вечір приємно та корисно. Сьогодні на вас чекають виставки кераміки на зооморфну тематику (дракони, пташки, мамонти та інші тварини), знайомство з польською фантастикою, бесіди про Майдан і Крим, лекція про архітектуру Києва 1920-х, святкування 400-річчя українського театру, майстер-клас із публічного виступу, показ фільму «Ордер на арешт» (1926) у супроводі «Вагоновожатих» наживо та багато іншого. 

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

ZOO ZOOM

У виставці беруть участь понад 60 художників-керамістів, які спеціально до проєкту створили тематичні фігурні посудини та скульптури у вигляді різноманітних тварин, декоративні пласти та композиції, інсталяції та ігрові набори з елементами зооморфної пластики.

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська 9, корп. 29.
Вхід вільний.

Forest Forever | Olexiy Ivaniuk

Forest Forever – експериментальний проєкт на межі живопису та інсталяції, що вибухає розмаїттям кольорів і мерехтливих вільних форм. Це екологічний маніфест, де ліс – символ природи, надлюдська краса якої під загрозою винищення. А також візуальне дослідження пошуку самоідентифікації у плинному світі, взаємодії історичної пам’яті та сьогодення.

Коли: о 19:00.
Де: Галерея «Триптих», Андріївський узвіз, 34.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація серії «Сузір'я світів»

Що таке сучасна польська фантастика? Це ціле гроно різноманітних за стилем, темами та жанрами авторів. І, нарешті, книжки найкращих із них уже можна прочитати українською! На зустрічі розкажуть про нові книжки серії «Сузір'я світів» та про подальші плани, про найновіші знакові книжки польської фантастики та про її перспективи на нашому ринку.
 
Коли: о 19:00.
Де: Буква, вул. Хмельницького, 3-б.
Вхід вільний.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ

Постмайданні бесіди. Презентація книжки Галини Плачинди

Чи вдалося українському суспільству досягнути мети Майдану? Таким питанням починалися «постмайданні» бесіди журналістки Галини Плачинди.
Впродовж чотирьох років, вона записала сотню інтерв’ю з відомими вченими, філософами, релігійними діячами, журналістами та митцями, найкращі з яких увійшли до її першої книжки – «#Зрада vs #Перемога». Встигла опублікувати останні прижиттєві інтерв’ю з Блаженнішим Любомиром Гузаром, Героєм України Левком Лук’яненком, філософом Мирославом Поповичем, меценатом Богданом Гаврилишиним. 

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний.

Презентація книги «250 років фальші: міфи про Крим»

Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий Міф про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим – споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари – геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи реально всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання й присвячена ця книга.

Коли: о 19:00.
Де: «Довженко книги.кава.кіно», вул. Васильківська, 1.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Лекція «Періодичний самвидав в УРСР – від політики до еротики»

Творча свобода 1960-х, всупереч очікуванням, тривала всього кілька років. Друковане слово, перш ніж дійти до читача, проходило через усі кола радянської цензури: тексти пристосовували до радянської ідеології, або ж не друкували зовсім. З’являється негласне «табу» на імена неблагонадійних авторів. Тоді ж розпочиналася доба самвидаву: автори самотужки поширювали вірші, прозу, публіцистику, переписуючи від руки, передруковуючи на машинках через копіювальний папір, фотографуючи, виготовляючи саморобні книги і періодику. Але вже за декілька років виготовлення, розповсюдження і зберігання самвидаву стане кримінальним злочином, за ст. 62 КК УРСР від 5 до 10 років позбавлення волі.

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2.
Вхід вільний, реєстрація.

Лекція з архітектури: 1920-ті роки в історії Києва

На зустрічі буде можливість відкрити для себе Київ 1920-х, дізнатися, що збереглося з нечисленних споруд того часу, а також відкрити для себе процес становлення тоталітаризму на прикладі архітектурних процесів. На лекції ви дізнаєтесь: ким і що будувалося в Києві в 1920-х; як держава знайшла вихід з житлової кризи; як паралельно існували різні архітектурні напрямки і як почалася війна стилів.

Коли: о 20:00.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вартість квитка: 200 грн.

ВЕЧІР У КІНО

Фільм «Ордер на арешт» (1926) у супроводі «Вагоновожаті» наживо

Блокбастер «Ордер на арешт» (1926) зафільмував Георгій Тасін – у минулому керівник Ялтинської та Одеської кінофабрик ВУФКУ, автор першого радянського істерна про життя та боротьбу кримських татар «Алім». Шпигунські перевтілення, психологічне напруження та романтику революційних комітетів переважує головний лейтмотив – самотнє мовчазне протистояння жінки світові чоловіків і війни. Допит головної героїні став передвісником сцен судового процесу у знаменитому шедеврі німого кіно «Пристрасті Жанни Д’Арк», які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Стрічка стала першим феміністичним маніфестом у радянському кіно та показала роль жінки в історичних/істеричних процесах громадянських війн. 
Саундтрек до фільму створили та виконають наживо музиканти культового гурту ВАГОНОВОЖАТІ у складі Антона Слепакова, Валентина Панюти, Станіслава Іващенка.

Коли: о 19:00.
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитка: 150 грн.

«Монті Пайтон і Житіє Браяна» у Кіноклубі Могилянки

«Житіє Браяна» – чергова спроба британського комедійного колективу «Монті Пайтон» створити адаптацію історичних подій на сучасний лад крізь іронічну призму. Цього разу під приціл пайтонівських очей потрапляють біблійні епізоди, а головним героєм історії є Браян – людина, що народилася в один день по сусідству з Ісусом.

Коли: о 19:00.
Де: Кіноклуб Могилянки (вул. Набережно-Хрещатицька, 27; 1 поверх, 13 аудиторія).
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

400 років українського театру

У цей день у далекому 1619 році в містечку Кам'янці Струмиловій (нині – Кам`янка-Бузька) недалеко від Львова на ярмарку було показано дві українські інтермедії між діями польської драми «Трагедія або образ смерті пресвятого Іоанна Хрестителя, Посланника Божого» письменника, бакалавра вільних наук і філософа Якуба Гаватовича.
У програмі заходу: зустріч із краєзнавцем і колекціонером Дмитром Пірклом, який познайомить нас зі своєю колекцією театральних книжок, виступи науковців, які розкажуть про найцікавіші сторінки з історїї українського театру, а також показ студентами театрального коледжу інтермедії «Кіт у мішку», яка була показана між діями драми Якуба Гаватовича  у 1619 році. 

Коли: о 15:00.
Де: Музей Марії Заньковецької, вул. Велика Васильківська, 121.
Вхід вільний.

Куди рухається світ та що чекає Україну в майбутньому

Весь світ та Україна опинилися у схожих обставинах – перед бар'єром розвитку, який складно подолати. Тільки у нас власний бар'єр, а світ стоїть перед іншим. Тож нам доведеться долати два. Як не з'їхати з глузду, читаючи світові та українські новини? Наскільки країна готова до глобальних викликів? Що конкретно могли б зробити ми, громадяни? На зустрічі обіцяють розказати: куди ж він рухається, цей світ; на якій розвилці стоїмо, які сценарії на нас очікують, як світові зміни відчуваються в контексті України та що з усім цим робити.

Коли: о 19:00.
Де: Креативний простір «Часопис», вул. Льва Толстого, 3.
Вартість квитків: 400 грн.

Голос і дикція: шпаргалка для спікера

Як налаштувати себе, коли ти вперше маєш важливу промову? Або ж як підготувати себе, коли ти нервуєшся однаково чи то перед першим, чи то перед сто першим своїм публічним виступом? Ви дізнаєтеся про психологічні аспекти підготовки, налаштування свого мовного апарату, фізіологічні етапи: вправи на дихання, артикуляційна гімнастика, фітнес для голосу.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Жінка очима Верді (присвята до дня народження)

Сім опер великого Верді. Сім різних жіночих доль. Сім різних жіночих характерів. Сім історій кохання. Що об'єднує ефіопську героїчну принцесу, заручницю, яка стала рабинею при дворі фараона з куртизанкою Віолеттою? Тільки кохання і готовність до жертовності заради кохання. Мрійлива, шляхетна Леонора чи донька блазня Джильда – обидві намагаються врятувати коханих ціною власного життя. Жертва необгрунтованих ревнощів і придворних інтриг, юна Дездемона, відважна Одабелла і герцогиня Єлена – їх жертовними діями рухає виключно кохання. Такі вони – жінки очима Верді. Жінки, варті великої музики. Сім жінок, сім героїнь опер.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитків: 100 – 400 грн.

Національний духовий оркестр України. «Віват, оркестр»

Концерт присвячений 40-річчю Національному академічному духовому оркестру України. Під орудою диригентів Михайла Мороза та Олексія Вікулова звучатимуть найулюбленіші твори шанувальників цього колективу – краще з програм «Легенди року»,«Енніо Морріконе. Лицар кохання», «Супергерої», «Дюк Еллінгтон», «Глен Міллер», «Джордж Гершвін».

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

Під покровом пісні. 10 жовтня у БЗЗ

У Великій концертній студії Будинку звукозапису виступлять: академічний оркестр народної та популярної музики Українського радіо, Національна заслужена капела бандуристів України, тріо бандуристок Українського радіо (Тетяна Маломуж, Катерина Коврик, Катерина Шепелюк), етноспівачка Руслана Лоцман, театр пісні «Ладоньки». У програмі концерту прозвучать пісні про кохання, патріотичні, ліричні та історичні пісні.
 
Коли: о 19:00.
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в.
Вартість квитків: 90 – 220 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Кольори

Душа людини – дитина. Ця дитина потребує уваги і терпіння, вона хоче, щоб її почули і зрозуміли. Мова її неясна, але важлива. Вона хоче простих і ясних речей. Вона беззахисна перед Життям, перед Смертю. Їй потрібна підтримка. Чия?.. Родина – це від слова «рідний». Як важливо знати і відчувати, що рідний дім – це не просто два слова, це місце, де наша душа кожного разу стає дитиною. Дім, місто, країна… Країна – це дім. Чи завжди?.. Суміш кольорів, різнобарв’я жіночих характерів і палітра темпераментів від юності до глибокої старості…

Коли: о 19:00.
Де: театр «Золоті ворота», вул. Шовковична, 7-а.
Вартість квитків: 220 грн.

Імперія янголів

В основі постановки «Імперія янголів» – сюжет знаменитої книги-бестселера Бернара Вербера.  Головний герой потрапляє на небеса і стає янголом-охоронцем для трьох людських душ: тонкого і вразливого французького письменника, слов'янського хлопця, безпритульного і вбивці, і американської дівчини, що стала згодом «Міс всесвіт». У кожного з цих людей – свій шлях, повний помилок і спокус.

Коли: о 19:30.
Де: Київська Консерваторія, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Вартість квитків: 190 – 490 грн.