Яскраві ілюстрації знайомлять киян із Тель-Авівом

Яскраві ілюстрації знайомлять киян із Тель-Авівом

Чи багато ми знаємо про Тель-Авів? Окрім того, що це популярна туристична точка на мапі, це друге за кількістю населення місто в Ізраїлі, центр IT-культури та розваг, перше місто, побудоване і спроєктоване івритом, й місто, що стало символом відродження цієї мови. 


Уперше в Києві експонується виставка ізраїльських ілюстраторів Сitykat stories. Виставка «Тель-Авів від А до Я» є гідом по Тель-Авіву, якому цьогоріч виповнюється 110 років. Експозиція включає в себе різні елементи ілюстрацій міста, що відображається в друкованих матеріалах, відеосюжетах та макетах. 

Головним ініціатором виставки є Натів – Ізраїльський культурний центр, метою якого є популяризація різнобарвної ізраїльської культури та поглиблене вивчення івриту. 


– Проєкт почався з мандрів і любові до дизайну. Ми шукали свій спосіб досліджувати світ через місцевих мешканців, їх погляди, розповів співавтор проєкту Борис Гінзбург. – Ми хотіли показати картинки, які звичайний турист не бачить, бо біжить за натовпом. Все це занотували, і моя дружина Ірина почала малювати. Вийшов антикласичний гід. До нас також приєдналося ще кілька ілюстраторів. Ми шукали легкий, гумористичний, теплий стиль.  Почали з книги про Єрусалим, потім з’явився Тель-Авів. Нам запропонували зробити виставку ілюстрацій – і це перша експозиція за межами Ізраїлю. Головна тема – Тель-Авів від півночі до півдня. Ще один розділ – Тель-Авів від А до Я, це альтернативний спосіб вивчення мови через місця, людей, предмети, явища. Особисто для мене Тель-Авів  складається з крайнощів, в ньому дивовижно поєднуються моменти тиші та умиротворення та дуже інтенсивного життя. Це місто для самовираження, де ти можеш бути собою, де панує легкість та свобода. Також в Тель-Авіві неймовірне поєднання архітектури – у 1930-х роках до міста приїхали німецькі архітектори і були побудовані 40 тисяч унікальних будинків у стилі Баухаус. Тель-Авів внесений в списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як місто з найбільшою кількістю будівель в цьому стилі.  Існує рух «Біле місто», який зберігає ці будинки. 


Художники поєднали знакові місця, такі як Вежа Дізенгоффа, бульвар Ротшильда, Стара Яффо та Ринок Кармель, із літерами івриту, щоб допомогти поринути глибше у те й інше. Окрім естетичного задоволення, виставка спонукає осягнути таємничий світ прадавнього івриту крізь призму молодої Тель-Авівської культури.


Частина постерів, що будуть представлені на виставці, надруковані рідкісною технікою різографії. Це своєрідне поєднання технік друку звичайної офісної копіювальної машини та класичної шовкографії. Такий друк є екологічно чистим, оскільки виконується за допомогою чорнил на основі сої, а усі постери виготовлені на вторинному папері.

Художники Сitykat stories: Іра Гінзбург, Лотем Вайнров-Атлан, Тамар Бен Джоя, Ольга-Нета Левицька і Саша Юдашкін. 

Компанія Сitykat stories  була заснована у 1998 році та є провідною компанією з креативу і брендингу в Ізраїлі. Митці цієї компанії поєднують любов до подорожей та до дизайну. Вони створюють картинки про небанальні маршрути, які не знайдеш в жодному туристичному путівнику. 

Коли: до 16 жовтня.
Де: МВЦ Музею історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7, 1-й поверх.
Вартість квитка: 30 грн, 20 грн для дітей, реєстрація.