У Києві створили асоціацію «Київська агломерація»

У Києві створили асоціацію «Київська агломерація»

Поки в Україні немає закону про агломерації, мер Києва Віталій Кличко та представники 19 громад ухвалили рішення про створення асоціації «Київська агломерація» та затвердили її статут.

Сьогодні відбулися перші установчі збори асоціації, які одноголосно обрали Віталія Кличка головою «Київської агломерації». Мер столиці пожартував, що хоча це додаткове навантаження, але зробить усе, щоб асоціація діяла ефективно. Кличко нагадав, що процес створення асоціації тривав майже два роки. За цей час провели чимало консультацій з міськими, селищними та сільськими головами, радами територіальних громад Київської області.  

– Нагадаю, на початку цього процесу ми мали підтримку тільки кількох громад. Інші ж не бачили тоді підстав для створення асоціації. Але нам, усім разом, вдалося знайти порозуміння щодо сприйняття міської агломерація – як асоціації – та її переваг для всіх громад. Головним принципом створення асоціації стали рівноправні партнерські умови, – заявив Кличко. 

Він наголосив, що метою асоціації є об'єднання зусиль місцевих рад для розв'язання спільних проблем територіальних громад, захисту їх прав та інтересів, а також створення умов для соціально-економічного розвитку населених пунктів та ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування.

– Така співпраця столиці і навколишніх міст прискорить розвиток регіону, його інфраструктури, збільшить інвестиційну привабливість великого Києва. Адже ми і так взаємопов’язані. Трудовими ресурсами, інфраструктурою, іншими чинниками. Зазначу, щодня до Києва з навколишніх міст та селищ приїжджає на роботу близько півмільйона людей. Подібні об’єднання – агломерації, метрополії – існують у всьому світі і вони показали свою ефективність, наголосив мер столиці.

– І саме Київський регіон є однією з найбільших столичних європейських агломерацій із сукупним населенням понад 4 млн осіб. Тому ми маємо всі передумови для подальшого успішного розвитку, підкреслив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що в процесі створення асоціації допомагали фахівці офісу Ради Європи в Україні. 

– При законодавчій базі яка у нас є на сьогодні, створення асоціації «Київська агломерація» – це ідеальніший варіант для того, щоб ми почали працювати, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда. Вона зауважила, що таким шляхом пішли, до речі, і поляки.

Як пояснила Марина Хонда, наступний крок – зареєструвати рішення і статут «Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Київська агломерація». Коли буде готовий  витяг про державну реєстрацію асоціації, правління почне працювати із кожною територіальною громадою окремо і вирішувати спільні проблеми на договірних засадах.

– Для нас це перший крок, до якого ми довго йшли, і ми дуже вдячні всім експертам і громадам, які нас підтримують. Ми чекаємо наших сусідів, які тільки планують долучитися, для того, щоб комплексно розвиватися, наголосила заступниця голови КМДА.

У кожної із громад, які створюють асоціацію, є свої інтереси для створення асоціації. Наприклад, у Борисполя – це питання транспорту, водовідведення і утилізації відходів.

– Бориспіль – це не лише повітряні ворота країни, насамперед – це потужна транспортна артерія, і нам необхідно думати про будівництво нової окружної дороги. Також ми дуже зацікавлені у будівництві нового колектору, який би відводив стоки Борисполя до Бортницької станції аерації. Також у нас є напрацювання про будівництво сміттєпереробного підприємства – для Києва це може бути цікаво, а у нас (у кооперації із селищними радами) є земля для такого проєкту, – розповів «Вечірньому Києву» перший заступник Бориспільського міського голови Микола Корнійчук.

Відео Марії ЛИСЕНКО

Фото Бориса КОРПУСЕНКА