У Києві відкрили фестиваль інноваційних проєктів

У Києві відкрили фестиваль інноваційних проєктів

У Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» стартував Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2019».  

Фестиваль вже став щорічним традиційним інноваційним заходом починаючи з 2012 року. Цього року на заході представлено 67 стартапів. Відкрив фестиваль ректор КПІ Михайло Згуровський.

– Сьогоднішній фестиваль націлений на пошук кращих стартапів, та ми сподіваємося, що вони зацікавлять інвесторів. Інвестори, представники бізнесу зацікавлені в пошуку найперспективніших проєктів для розвитку свого бізнесу. За нашими підрахунками вони обирають близько 30% проєктів представлених на нашому майданчику. Космічні, авіаційні, інформаційні технології, зелена енергетика – зазвичай найбільше цікавлять інвесторів, розповідає пан Згуровський.

Цей фестиваль має на меті об’єднати науковців та бізнес. Адже саме цікаві стартапи – рушійна сила бізнесу. Були на заході і закордонні представники.

Розана Хон з Гонконгу вже втретє в Києві на такому заході. Вона має бізнес і зацікавлена в пошуку креативних проєктів та знайомстві з молодими науковцями. Особливо цікаві пані Розані проєкти, пов’язані з «розумним містом».

– Сьогодні ми заслухаємо студентів та науковців. А інвестори обиратимуть цікаві для себе проєкти. Зараз в Україні дуже активні спеціалісти IT-сфери. Але крім цього є цікавими проєкти і зі сфери медицини, і сільського господарства, зазначає Віктор Корсун, член журі Фестивалю.

Також під час заходу можна було ознайомитися з роботами членів МАН (Мала Академія Наук).

15-річна Анастасія Кириченко представляє свій проєкт – оптимізацію неінвазивної експрес-діагностики гелікобактеріозу шлунка сенсорним приладом «Гелікотестер».

– Для діагностики людина випиває розведений у воді карбамід. Потім прилад бере забор повітря з ротової порожнини. І якщо в організмі є бактерія гелікобактер, то вона розщеплює карбамід до аміаку, який підіймається, і його фіксує прилад. В залежності від результату можна зробити висновок, чи присутня бактерія в організмі та в якій кількості, – розповідає дівчина.

Анастасія зазначає, що мріє стати фармацевтом.

Євгенія Олещенко представляє сонячний магнітно-індукційний генератор на воді. Дівчина зазначає, що її винахід допоможе позбавитись від синьо-зелених водоростей, через які гине риба, а також продукуватиме сонячну енергію.

– Ми виявили, що водорості розмножуються від сонячного світла. Ми пропонуємо встановити установку з пластику над поверхнею води. Затемнивши поверхню води , ми перешкодимо потраплянню світла, і водоростям не буде чим живитися, та утвориться кисневе вікно для риб. Також установку зробимо багатофункціональною – встановимо магнітно-індукційний генератор та сонячну батарею. На березі встановимо акумулятор, куди накопичувана енергія потраплятиме.

Такий щорічний захід дає можливість сподіватися, що українські винахідники не повинні будуть виїжджати за кордон для реалізації своїх проєктів. Що саме тут, в Україні, їхні ідеї втілюватиме у життя бізнес.