Навігатор на 8-ме жовтня: куди піти у Києві

Навігатор на 8-ме жовтня: куди піти у Києві

За вікном – холодна осінь, а у нас для вас – теплі та цікаві вечірні події. Сьогодні на вас чекає лекція про історію та спорядження реєстрованих козаків, поетичні читання, співи хорів та тенорів, музика Чайковського та Глієра, показ кінофільму на фасаді зачиненого «Києва», розповідь про таємниці Моцарта, імерсивна пластична вистава для дорослих про сексуальність та багато іншого. 

ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ

Реєстрове козацтво. Історія виникнення, структура та озброєння

Реконструктор, керівник військово-історичного клубу «ВІК Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського київського реєстрового козацького полку» Олександр Харченко  прочитає лекцію на тему «Реєстрове козацтво. Історія виникнення, структура та озброєння». Лектор розповість про історію становлення реєстрового козацтва, їхню чисельність, організацію, тактику, амуніцію та озброєння. Доповідь Олександр Харченко супроводжуватиме демонстрацією одностроїв та зразків озброєння реєстрових козаків.

Коли: о 19:00.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР ПОЕТИЧНИЙ

Поетичні читання «Стихії» у Києві

Поет Іван Андрусяк підкорюватиме повітряну стихію разом зі збіркою «Чорний лелека», Вікторія Стах запалюватиме вогняними поезіями зі збірки «Шиза», а Олег Рибалка показуватиме, як тече Вода у його віршах зі збірки «Ідентифікація». Це буде справді незвичайна поетична вечірка! 

Коли: о 19:00.
Де: Кінотеатр «ЛІРА», вул. Велика Житомирська, 40.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Лекція Сергія Браткова та перформанс Тараса Каменного

Під час лекції «Перформативні практики «Групи швидкого реагування» Сергій Братков розповість про діяльність артгрупи, членом якої він був разом із Борисом Михайловом та Сергієм Солонським. Усі троє представники Харківської школи фотографії, художники створили «Групу швидкого реагування» заради спільної мистецької практики та експериментів, серед яких – перші спроби робити художні перформанси та акції. Група існувала в 1990-х роках у Харкові.
Перформанс Тараса Каменного «Змусьте мене говорити українською» (2019) виник у результаті переосмислення акції «Групи швидкого реагування», що відбулася в 1994 році як художня реакція на процес українізації. 

Коли: о 19:00.
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Шосте Хорове свято «Школа Павла Муравського»

Святковий концерт за участю хорових колективів України учнів та послідовників П. І. Муравського! Присвячується 105-літтю народженню і п'ятій річниці пам'яті Маестро.
В основі програми концерту – хорова Шевченкіана зі Всеукраїнського мистецького проекту «Україна співає «Кобзаря». Учасники: хор дириґентсько-хорового факультету Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, Народна хорова капела «Діброва» імені Павла Муравського Піщанського РБК Вінницької області, зразковий хор «Мелодія» Школи мистецтв імені М. Д. Леонтовича, камерний Хор Moravski Благодійного фонду «Хорова школа Павла Муравського». 

Коли: о 17.00.
Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11, Мала зала.
Вхід вільний.

Концерт «Співають тенори України»

Що ми знаємо про тенорів? Що поєднує «тенора» та «лідера»? Що приваблює жінок у співі тенорів? Про всі таємниці тенорів можна буде дізнатися на концерті. У програмі прозвучать пісні, романси та арії українських та зарубіжних авторів.

Коли: о 19:00.
Де: Артцентр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-б.
Вартість квитків: 100 грн.

П. Чайковський – Концерт № 1 для фортепіано з оркестром

Піаніст Олексій Ботвінов виступить у супроводі запорізького філармонійного оркестру під орудою В’ячеслава Реді. Звучатимуть твори класиків ХІХ та ХХ століття – Петра Чайковського та Рейнгольда Глієра, долі яких пов’язані з Києвом.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Таємниця Моцарта: мелодія життя і смерті, любові і безсмертя

Під час зустрічі ви дізнаєтеся, що чув Моцарт своїм внутрішнім слухом, яким іншим світам був співзвучний його нікому не видимий політ душі, що шифрував він нотними знаками, до чого хотів достукатися в наших серцях. 

Коли: о 19:00.
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-а.
Вартість квитка: 400 грн.

ВЕЧІР У КІНО

Де кіно? Покази під кінотеатрами

На фасаді кінотеатру «Київ» дивитимемося «Прощавай, кіно!» (1995) Ізраїля Гольдштейна – короткометражну стрічку, відзняту в дусі критичної школи української документалістики.

Тоді, на початку дев’яностих, через брак фінансування та державної підтримки кіно зникало з кіностудій, а працівники галузі, не маючи можливості створювати фільми, виходили на демонстрації. Сьогодні кіно втрачає останні незалежні майданчики для показів, популяризації, культурного обміну.

Долучайтеся до акції протесту проти закриття київських кінотеатрів, поки мистецтво кіно остаточно не зникло з нашого міського простору.

Коли: о 19:30.
Де: кінотеатр «Київ», вулиця Велика Васильківська, 19.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Все, що вам потрібно знати про лисиць

Імерсивна пластична вистава про сексуальність – людську і лисячу. А ще – про неодмінні стереотипи про неї.
Звідки беруться звірята? Чи агресія – це ок? Як себе поводити, якщо когось вподобав? Як пережити самотність? З ким можна цілуватися дівчинці? А хлопчику? Так багато питань… про які лисиці геть не паряться!

Коли: о 19:00.
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23-б.
Вартість квитків: 300 грн.

Вистава «Маленькі люди на великому ліжку»

Ми заглянемо в подружню спальню однієї прекрасної добропорядної англійської сім’ї. Все просто: чоловік і жінка вже чотири роки не можуть зачати, а це ой як незручно і викликає підозри і взагалі. Загалом, спеціально для таких пар турботливий уряд передбачив спеціального державного працівника, який покликаний прийти і допомогти з проблемою. У цей же час поруч чарівна сусідка пристрасть, як любить фотографуватися. Найцікавіше, що фотограф для пікантної фотосесії повинен був прийти в той же день і час, що і держслужбовець до сусідів. Здогадуєтеся? Запрацьовані чоловіки переплутали адреси!

Коли: о 20:00.
Де: Caribbean Club Concert-Hall, вул. С. Петлюри, 4.
Вартість квитків: 150 – 580 грн.