Голова міста чи маріонетка: чим загрожує закон про столицю

Голова міста чи маріонетка: чим загрожує закон про столицю

Пропрезидентська фракція «Слуга народу» намагається спотворити місцеве самоврядування в Києві. Про це свідчить проєкт закону № 2143-3, який принижує роль столичного мера і міської ради.

Політично заклопотані «слуги» будуть втілювати свої законотворчі ідеї наступного тижня, коли Верховна Рада знову запрацює у сесійному режимі.

Головна мета нардепа Олександра Ткаченка (ініціатора проєкту) – надати главі КМДА право на блокування будь-яких рішень Київради.

Політичний «квартал»: мера Києва оберуть двічі за півроку?

Керівник КМДА виступатиме в якості «государевого ока» і стане головною посадовою особою у системі виконавчої влади у Києві.

– У законопроєкті, поданому фракцією «Слуга народу», пропонують одну річ: щоб реальна влада в Києві була не в обраного киянами мера, а у призначеного Президентом очільника Київської міської державної адміністрації, заявив народний депутат Олексій Гончаренко.

Новоспечений глава КМДА видаватиме припис (протест), який «є письмовою вимогою до органів місцевого самоврядування». Оскаржити це рішення можна лише в суді, на якому депутати і столичний мер повинні відстоювати свою правоту.

Дорога Київрада: киян примусять платити депутатам

– Розуміючи реалії нашого життя, судової системи та культури політичних відносин, можна сміливо прогнозувати: життя київського міського голови буде несолодким, – спрогнозував директор аналітико-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко.

Як показує аналіз, парламентські «слуги» прагнуть наділити главу КМДА прокурорськими функціями. До чого призведе таке «законопотворення», здогадатися не важко: міського голову, обраного киянами, перетворять на маріонетку, повністю залежну від президентських настроїв і примх.