Політичний «квартал»: мера Києва оберуть двічі за півроку?

Політичний «квартал»: мера Києва оберуть двічі за півроку?

Жителям столиці «світить» нова серія виборів – дострокових і чергових. Обидві кампанії пов`язані з переобранням міського голови і Київради.

У парламенті вже готують до другого читання проєкт закону № 2143-3, який передбачає кардинальні зміни у Києві. Головний ініціатор цих новел – парламентська фракція «Слуга народу», яка хоче мати в столиці свого главу КМДА.

Без брому не читати: Верховна Рада заклала «бомбу» під Київ

Поява нового закону неминуче призведе до перевиборів у столиці. Ще одна причина «перезавантаження» – блокування роботи Київради.

За задумом президентської команди, перевибори хотіли провести восьмого грудня. Проте після провалу «бліцкрігу», обіцяну дату виборчої гонки довелося скасувати.

Номер не пройшов: вибори у Києві перенесли

У наступному році, окрім дострокових виборів, киян очікують ще й чергові. Про це сказано у 141-й статті Конституції: вибори місцевих рад і міських голів «відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень». Кому ж потрібні такі довготривалі баталії, які паралізують діяльність столичної влади?

– Робити в Києві позачергові вибори на декілька місяців, а потім знову робити чергові – це не державна позиція. Це – не в інтересах киян, не в інтересах країни, – переконаний київський голова Віталій Кличко.

Щоб виплутатися з цієї ситуації, пропрезидентська більшість прагне перенести дату проведення місцевих виборів (які пройдуть по всій країні) на весну-2020. Про це вже повідомила депутатка Ірина Верещук – представниця уряду у парламенті. За її словами, місцеві вибори відбудуться у квітні-2020.

У такому разі треба внести зміни до Конституції. Але чи зможуть «слуги» це зробити, зважаючи на те, що в їх лавах лише 251 «кнопкодав»? Щоб зібрати 300 голосів (необхідних для конституційних змін), потрібно «домовитися» хоча б із двома – трьома фракціями.

Невже опозиційні депутати будуть танцювати під чужу дудку? Якщо «слугам» не вдасться змінити Конституцію, столичного мера обиратимуть двічі за півроку. Такий політичний «квартал» навряд чи припаде до душі киян, які вже виступають у ролі розчарованих глядачів.