Демократія і дитячий майданчик: у мерії презентували фотопроєкт

Демократія і дитячий майданчик: у мерії презентували фотопроєкт

У кулуарах Колонної зали міської адміністрації французький фотограф Франсіс Маюзе представив свій унікальний проєкт – фотоальбом «Демократія дитячого майданчика / Démocratie de l'aire de jeux».

Цей альбом – книжкова музеєфікація маловідомих закутків Києва. Проєкт показує значення дитячого майданчика, як окремого архітектурного явища та невід’ємного елементу в урбаністичному ландшафті сучасного Києва. 

Я рада вітати народження цього проєкту, який підтримав Департамент суспільних комунікацій Києва. Впевнена, що це тільки початок нашої творчої співпраці з митцем Франсісом Маюзе, який став справжнім французьким киянином, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Під час презентації фотограф розповів, що загалом зробив 490 фото київських локацій, тож, можливо, на нас чекатиме ще не одна збірка. 

У дитинстві Маюзе жодного разу не грався на подібних майданчиках, ба більше, їх навіть не було у його рідному місті. Тому вони так приваблюють. Адже на його думку, вони є уособленням минулого в яке вже неможливо повернутися.

Презентація фотоальбому відбулась у рамках конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». 

Пишаюся, що у нас є такий інструмент підтримки громадських ініціатив. Цей конкурс є унікальним, бо він підтримує різні корисні проєкти. Приємно, що серед переможців є і творчі ініціативи. Закликаю усіх брати участь у цьому конкурсі, аби ще більше цікавих ідей реалізовувати у Києві, – зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА