Загроза фікції: киян хвилюють зміни до закону про столицю

Загроза фікції: киян хвилюють зміни до закону про столицю

Які сюрпризи готують депутати Верховної Ради для жителів Києва?  

Небайдужі кияни занепокоєні новими змінами до закону про столицю. Про це свідчить громадське обговорення, яке відбулось у Національній спілці архітекторів (вул. Грінченка, 7).

Законодавчими «ноу-хау» зацікавилися столичні активісти, експерти та представники громадських об’єднань.

– Зміни до закону проводяться без інформування киян, без участі найбільшого в Україні міста. Це пряме порушення наших конституційних прав. Кияни повинні знати: чого очікувати від нових законодавчих змін,  розповів киянин Віталій Білецький, член головної ради «Українського товариства охорони пам'яток історії та культури».

Представники громадськості продемонстрували чотири законопроекти, які розроблені у Верховній Раді.

Аналізуючи ініціативи парламентарів, учасники зібрання поставили питання ребром: за що йде запекла боротьба за добробут киян чи за владу над столицею?

– Головний зміст внесення змін до закону про столицю – перетворення міського самоврядування на фікцію і різке посилення впливу Президента над містом. Киянам пропонують президентського наглядача – нового керівника КМДА, який буде призначений «згори» й ухвалюватиме рішення на власний розсуд, висловив свої переживання киянин Петро Михайленко, секретар громадських зборів.

Після тривалого обговорення, учасники зібрання ухвалили резолюцію про підготовку звернень до Президента, спікера парламенту і голови КМДА.

На думку киян, ухвалювати новий закон можна лише після проведення парламентських слухань і широкого громадського обговорення на рівні міста й районів столиці.