Перейменування вулиць Києва: які очікуються зміни

Перейменування вулиць Києва: які очікуються зміни

Комісія з питань найменувань при Київському міському голові підтримала кілька пропозицій громадськості про зміну назв скверів та вулиць столиці. Зокрема, перейменування з радянськими назвами чекають насосні станції «Київводоканалу» та резервуар питної води в районі Поштової площі.

Про це повідомив член Комісії з питань найменувань Тиміш Мартиненко-Кушлянський на своїй сторінці у Facebook.  

Трьом скверам у Києві запропоновано присвоїти імена:

  • Героя України, борця за незалежність, генерал-майора ЗСУ Максима Шаповала – скверу на Повітрофлотському проспекті;
  • княгині Анни Київської – скверу на Львівській площі;
  • видатного науковця, захисника Михайлівського монастиря Миколи Макаренка – одному зі скверів на Володимирському проїзді (між Михайлівським та Софійським монастирями).

Нові вулиці запропоновано назвати на честь:

  • видатного авіаконструктора, творця літаків “Руслан” та «Мрія» Петра Балабуєва – у місцевості Ґалаґани;
  • видатної дослідниці історії та топоніміки Києва Лідії Пономаренко – на Троєщині.

Крім того, Комісія підтримала перейменування:

  • вулиці радянського державного діяча Семашка у Святошинському районі на честь академіка Мирослава Поповича – видатного українського філософа, інтелектуала, морального авторитета;
  • вулиці Мурманської на честь академіка Валерія Кухара – видатного науковця-хіміка, учасника наукових програм подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

- Насамкінець, члени Комісії підтримали найменування трьох озер у парку Партизанської слави. Це рішення допоможе врегулювати їх статус та юридично захистить озера від будь-яких можливих маніпуляцій у майбутньому, - розповів Тиміш Мартиненко-Кушлянський 

Він додав, що остаточні рішення по цих питаннях після громадських обговорень ухвалюватиме або не ухвалюватиме вже нове скликання Київради.

Нагадаємо, якщо Верховна Рада ухвалить рішення про дострокові вибори у столиці, нова Київрада зможе запрацювати лише у лютому 2019-го.