Смертельні рейки: чому кияни гинуть у метро

У цьому році на станціях столичного метро зафіксували удвічі більше падінь на колії, аніж торік. Чим це викликано?
За даними «Київського метрополітену», у 2019 році зафіксовано два випадки падіння на рейки.
22 січня на станції «Гідропарк» на залізничні шпали впав чоловік, якого вдалося врятувати. 12 липня на коліях «Оболоні» слідчо-оперативна група розслідувала загибель жінки.
Чому люди намагаються покінчити з життям у такий страшний спосіб? Що є причиною самогубств?
На ці та інші питання відповідає психотерапевт Лілія Гринь.
– Ліліє Олексіївно, чому люди кидаються на колії?
– Одна з причин – психічні захворювання. Наприклад, у липні самогубство здійснила пацієнтка психіатричної лікарні. Я про це знаю, бо проходила там практику.
– Такі випадки трапляються щороку. Невже всі ті люди, які кидалися під електрички – психічно хворі?
– Кожний випадок треба розслідувати окремо. Здебільшого, схильність до суїциду пов’язана із психологічною патологією. Здорові люди цього робити не будуть.
– Але ж і здорові теж можуть опинитись у стані сильних душевних переживань...
– Для цього мають бути передумови. Якщо в людини нормальне «его», то здорова психіка зберігається навіть в екстремальних ситуаціях. Суїциду передують певні життєві обставини. Треба знати мотивацію. Хтось іде на такий крок, щоб привернути до себе увагу, щоб могли чимось допомогти. Така деструктивна маніпуляція може бути пов’язана з різними причинами.
– Причиною може бути нещасливе кохання, сімейні проблеми?
– Все, що завгодно. Треба враховувати весь комплекс обставин. Людина може пережити стреси, а потім якась дрібниця повністю вибиває її з колії життя. Накопичення негативних чинників призводить до такої ситуації, коли соломина перебиває хребет верблюдові.
– Як показує аналіз, у самогубців спочатку виникають депресивні думки. Тобто вони намагаються покінчити із життям, щоб не бачити страшного кінця?
– Звичайно. Буває й так, що внутрішня депресія не пов’язана із зовнішніми чинниками. Наприклад, людина страждає від негативних нейрофізіологічних процесів. Їй краще все це припинити, аніж перебувати у стані страху чи депресії...