Київ без сиріт: містян заохочують дарувати дітям тепло та опіку

Київ без сиріт: містян заохочують дарувати дітям тепло та опіку

У Києві заохочують небайдужих людей подарувати тепло родинного затишку дітям, які цього потребують. Опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу – усі вони є затребуваними у столиці.

Ми прагнемо, щоб усі діти-сироти виховувалися у родині – прийомні, дитячі будинки сімейного типу або були всиновлені. У цьому питанні дуже важливий час – старші діти вже не так сильно хочуть у сім’ю. До того ж, серед сиріт чимало дітей з інвалідністю, яким часто ще складніше знайти батьків. Сподіваємося, що попри складну економічну та соціальну ситуацію у Києві ставатиме все більше прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Бо ж потрібен не просто дах над головою, а любов, велика та затишна родина, – зазначив Леонід Лебедєв, голова правління Всеукраїнської асоціації прийомних батьків та голова благодійного Фонду «Зміни одне життя – Україна».

Наразі у Києві створено 24 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховуються 178 сиріт. Ще близько 100 неповнолітніх з таким соціальним статусом потребують розформування по будинках сімейного типу.

Аби заохотити дорослих створювати дитячі будинки сімейного типу, з 2016 року таким сім’ям надають житло та купують автомобілі.

Для багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу також передбачені путівки до оздоровчих таборів, а також різноманітні пільги.