Електрична дуга і «блекаут» у центрі столиці

Електрична дуга і «блекаут» у центрі столиці

Кияни проспали весь епічний «блекаут», що трапився сьогодні вночі.

Менш ніж за годину аварійні бригади ДТЕК Київські електромережі відновили електропостачання клієнтів на 11 центральних вулицях столиці, – розповідають у прес-службі компанії.

Відключення відбулося вночі внаслідок аварії на розподільчій підстанції.

Увечері 19 вересня о 21:57 на диспетчерський пульт ДТЕК Київські електромережі надійшла інформація з підстанції «Олімпійська» про одночасне відключення двох вимикачів на розподільчій підстанції 148 (№ 1 і № 2). У цей же час від чергової служби «Укрексімбанку», на закритій території якого знаходиться розподпідстанція (РП) 148, надійшло повідомлення про гучний «хлопок» на електрообладнанні. Як пізніше встановили фахівці – виникла електрична дуга.

Як повідомлялося раніше, у результаті аварії без електрики залишалися абоненти на 11 центральних вулиць столиці: Велика Васильківська, Антоновича, Лабораторна, Євгена Коновальця, Казимира Малевича, Предславинська, Володимиро-Либідська, Ямська, Єжи Гедройця, Німецька, Ковпака. Загалом – це 22 житлових будинки і 38 установ.

Відразу ж після отримання сигналу, на РП 148 виїхали дві аварійно-ремонтні бригади ДТЕК Київські електромережі. При огляді обладнання РП 148 було виявлено електричне перекриття на секційному вимикачі 10 кВ. Завдяки злагодженим діям технічного персоналу аварію вдалося ліквідувати за 50 хвилин. О 22:48 електрику повернули в будинку клієнтів компанії. Електропостачання відновили для всіх споживачів.