За роки незалежності у Київ інвестували майже 17 млрд доларів: скільки минулого року

За роки незалежності у Київ інвестували майже 17 млрд доларів: скільки минулого року

В економіку Києва, як столиці незалежної України, було вкладено загалом 16,9 млрд доларів. До того ж минулого року було залучено інвестицій на суму близько 600 млн доларів. Загалом останніми роками місто демонструє позитивну інвестиційну динаміку, подолавши падіння, яке спостерігалося п’ять років тому.

Про це «Вечірньому Києву» під час інвестиційного форуму Invest in Kyiv Forum 2019 розповів заступник директора Департаменту економіки та інвестицій КМДА – начальник управління з питань інвестиційної та зовнішньоекономічної політики Олег Світличний.

Обсяг прямих залучених іноземних інвестицій в місто Київ складає майже 16,9 млрд доларів. За минулий рік було залучено близько 600 млн доларів США, – повідомив він.

За словами заступника директора Департаменту, найбільшими інвесторами в економіку Києва є такі країни, як Нідерланди, Кіпр та Австрія. Якщо аналізувати обсяг інвестицій, які вкладаються у певні галузі, то найбільш привабливою для іноземного капіталу є сфера торгівлі. До неї йде 22 – 23% інвестицій.

Наступною за популярністю є сфера фінансів та страхування, у яку вкладають близько 18 – 19%. А також сфера IT та телекомунікації, у яку йде 12% коштів. Крім того, однією з вагомих галузей, куди надходять прямі іноземні інвестиції – до 10% – є сфера науки та технологій.

Якщо говорити про знакові інвестиції у місто, то я б зазначив вихід на столичний ринок такої всесвітньо відомої торгової мережі як H&M. Це великий бренд, знак якості, який говорить про те, що Києвом усе більше цікавляться потужні світові гравці, –відзначив Олег Світличний.

За його словами, також анонсувала вихід на столичний ринок компанія IKEA.

Це точна ознака того, що у Києві можна працювати, і в нього варто інвестувати, – підкреслив заступник керівника Департаменту.

Якщо говорити про внутрішні інвестиції, він зазначив, що Департамент економіки та інвестицій та Київське інвестиційне агентство, шляхом проведення конкурсів, також активно залучають кошти інвесторів до різноманітних проектів. Зокрема, йдеться про сферу освіти – приватні школи, садочки; а також про спорт та охорону здоров’я.

У нас є приклад реалізованих проектів з облаштування футбольних полів. Зараз на завершальній стадії будівництва знаходиться сучасний медичний центр у Шевченківському районі, – розповів Олег Світличний.

Він зазначив, що нині приємно бачити, як столиця демонструє інвестиційне зростання.

Якщо у 2014 – 2015 роках спостерігався відтік інвестицій, то зараз ми вийшли на позитивну динаміку. Сподіваємося, що такі заходи та дії міської влади, як Інвестиційний Форум, будуть і надалі популяризувати та розширювати можливості для інвестування в місті Києві, – спрогнозував він.