Знову вибори: 8 грудня кияни можуть переобрати мера та міськраду

Знову вибори: 8 грудня кияни можуть переобрати мера та міськраду

Схоже, що киянам знову доведеться відвідати виборчі дільниці. Група народних депутатів від партії «Слуга народу» внесли на розгляд до Верховної Ради законопроект, яким пропонується призначити позачергові вибори столичного мера та міськради на 8 грудня 2019 року.

Про це йдеться у тексті документа.

Парламентарі, зокрема, пропонують внести зміни до Закону «Про столицю України - місто-герой Київ».

Згідно з законопроектом, посади мера і голови КМДА розділяються.

- Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету міністрів. Посада голови Київської міської державної адміністрації є не сумісною з будь-якою іншою посадою, - йдеться у документі. 

Також народні депутати пропонують відновити районні ради в столиці та їх виконавчі комітети. Однак, вибори до райрад Києва планується провести тільки після прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України. 

Крім того, згідно із запропонованими змінами, кількість депутатів Київради зменшиться з 120 до 84.

– Хоча виразних, аргументованих причин про необхідність призначення дострокових виборів у Києві ми так і не почули, законопроект буде прийнято дуже швидко, - розповів «Вечірньому Києву» політолог Валерій Гончарук. - Зрив сесії Київради 12-го вересня, на якій повинні були розглянути понад 240 питань, показав, що більшість столичних депутатів вже сидять на «зелених» чемоданах і готуються до виборів.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА