Амброзія не відпускає Київ

Амброзія не відпускає Київ

У Києві продовжують боротьбу з амброзією полинолистою.

В Управлінні екології та природних ресурсів нагадують, що під час цвітіння кожна квітка амброзії утворює мільярди пилкових зерен, які потім переносяться на великі відстані, викликаючи у людини важку алергічну реакцію.

Районні КП УЗН столиці на своїх територіях скошують, виривають з коренем та обробляють, де росте алерген, спеціальним препаратом «Стоп-амброзія».

За твердженням фахівців КО «Київзеленбуд» найдієвишим способом боротьби з амброзією є виривання рослин з коренем. На великих площах проводять систематичне викошування. Найкраще викошувати амброзію безпосередньо перед початком цвітіння, коли суцвіття вже є, проте ще не розкрилися, тобто у період середина липня-початок серпня.

Викошують території по черзі, працівники підприємств постійно обстежують свої ділянки аби виявити локації з розростанням амброзії та ліквідувати їх у першу чергу.

Також для знищення амброзії використовують препарат «Стоп-амброзія», виготовлений на основі природного мінералу Бішофіту. При потраплянні на листя рослини-алергену препарат проникає в середину та змушує її в’янути. Якщо провести обробку на початку цвітіння, то рослина стає неалергенною і нефертильною, тобто її насіння не здатне розмножуватись. Препарат можна використовувати у населених пунктах, оскільки він безпечний для людей та тварин.

Нагадаємо, що амброзія захоплює території з порушеним традиційним рослинним покривом. Це витоптані ділянки газонів, вирвана колесами неправильно припаркованих авто трава, місця розриття грунту після ремонтів. Побільшало амброзії навіть у таких заповідних місцях, як парк «Муромець» через руйнування сталого природного травяного покриву під час риття незрозумілих котлованів біля парку розваг, постійний рух великовагового транспорту, гонок на квадроциклах по луках.