У столиці визначили кращу виставу фестивалю недержавних театрів

У столиці визначили кращу виставу фестивалю недержавних театрів

З 13 по 15 вересня на різних локаціях міста проходив ІІ Всеукраїнський фестиваль недержавних театрів «Відкрита сцена». За три дні показали 7 вистав від 5 колективів з Києва, Львова та Чернівців. 

Програма фестивалю формувалася групою експертів за конкурсним відбором. Серед 40 заявок українськими знавцями сучасного мистецтва, серед яких театрознавець Ганна Веселовська, театральний критик, менеджер Анастасія Гайшенець, перформер, хореограф Віктор Рубан, театрознавець Ірина Чужинова, театральний критик Любов Ільницька було відібрано 5 колективів, які протягом трьох днів представляли свої вистави в столиці.


Цього року фестиваль проводиться на конкурсній основі. Долю учасників вирішують члени журі. Переможець фестивалю отримає фінансування від організаторів на реалізацію нового мистецького проекту.


Вистава «Осінь на Плутоні» львівського проєкту Сашка Брами, що завершувала програму показів, стала лауреатом фестивалю і отримала Гран-Прі. Всі члени журі зійшлись на тому, що переможцем 2019 року став той колектив, чия робота була найбільш цілісною.

Міждисциплінарний мистецько-соціальний проект був створений на основі тривалої взаємодії групи митців і активістів із мешканцями геріатричного пансіонату у Львові. Мета перформансу - привернути увагу суспільства і громади міста до соціально виключених груп та спровокувати у аудиторії мистецького твору роздуми на тему відповідальності за своє життя, людської гідності та добра. Вистава створена на перетині різних видів мистецтва, як сучасний танець, аудіо дизайн, документальний та ляльковий театр. 

Фестиваль був заснований минулоріч як стартовий майданчик для визнання театральних колективів недержавного сектору. На сьогодні тільки в столиці нараховується близько 100 театрів, що не мають власного приміщенні і державного фінансування. Проте багато з них створюють дуже якісний сучасний мистецький продукт. Саме тому, в підтримку розвитку українського недержавного театрального руху, НСТДУ й було засновано фестиваль «Відкрита сцена».

Фото - Національна спілка театральних діячів України