Герої серед нас: у Києві розпочались масштабні змагання ветеранів

Герої серед нас: у Києві розпочались масштабні змагання ветеранів

Національні змагання «Ігри нескорених», або «Invictus games», в Україні проходять вже втретє. Цьогоріч змагатись за право представляти Україну на міжнародних ветеранських змаганнях у Гаазі змагатимуться 234 учасники. Найбільше приїхало з Київщини - 57 учасників, а от з Сумської області жодного учасника. Більшість беруть участь вперше, хоча є й немало тих, хто вже брали участь.

- Ігри нескорених це не про спорт і, напевно, не про реабілітацію, а про силу волі й духу. Invictus - це про патріотизм, бо ж як інакше нашій молоді можна показати ціну незалежності, вашу силу й волю, ваше бажання перемагати. Як Міністр, я дуже хочу, щоб ігри нескорених стали нормальним явищем. Щоб у кожного не виникало подиву при зустрічі ветерана у спортзалі. Ви тут  - і це про обороноздатність, тому що тільки так ми можемо зрозуміти наскільки велика ціна нашої Незалежності, — зазначила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб Оксана Коляда.

Головна мета цьогорічних змагань — долати не суперника, а себе та свої поранення. Змагання відбуватимуться у таких дисциплінах: легка атлетика, паверліфтинг, веслування на тренажері, стрільба з лука, велоспорт та плавання. Головні судді змагань:

  • Легка атлетика — Наталія Крушинська;
  • Паверліфтинг — Олексій Соловйов;
  • Стрільба з лука — Дмитро Сидорук;
  • Веслування на тренажерах — Олександр Писаренко;
  • Плавання — Вадим Домбровський;
  • Велоспорт — Олександр Клименко;

На відкриття також приїхали поважні гості й особисто Президент України Володимир Зеленський.

- Мені здається, британська королівська родина обрала дуже влучну назву — Нескорені. З Нескорених народжується нація. Нашим завданням є цінувати кожного з вас, знати кожного у лице й розуміти вашу потреби. Це буде започатковано у новому законі про ветеранів. Важливо, що у ньому буде механізм визначення учасника бойових дій та статусу добровольця, — зазначив Президент.

Змагання триватимуть упродовж усього дня на стадіоні «Піонер», а наприкінці відбудеться церемонія нагородження та дружня вечірка. Змагання з плавання прийдуть у басейні ЦСК ЗСУ, а для велоперегонів перекриють частину вулиці Туполєва, на якій знаходиться стадіон.

- Цього року ми вирішили ми вперше цього року отримали від Invictus -у глобального критерії як потрібно обирати й хто має потрапити на майбутні змагання у Гаазі. За офіційними критеріями 40% - це реабілітація, 25% - це спортивна етика, ще 25% - це цінності Invictus, і тільки10% - це спортивний результат, — зазначив Віталій Данего, керівник фонду «Повернись живим» та співорганізатор Національних змагань «Ігри Нескорених».

Для відбору учасників до національної збірної України відбіркова комісія враховуватиме дані зібрані під час інтерв'ю ветеранів з психологами, дані спостерігачів з усіх дистанцій змагань, дані лікарів й вже на кінець результат спортивних змагань.

Більшість з учасників, за словами організаторів, дізнались про змагання з інтернету, соц.мереж, ЗМІ та побратимів. Сьогодні 171 учасник є ветераном або звільненим у запас, ще 63 є діючими військовослужбовцями. Найбільше взяли участь представники ЗСУ - 164, Національна гвардія - 29, Національна поліція - 21, Добровольчі формування - 10, Прикордонна служба - 8, Служба безпеки - 2.