Малий театр здивує киян поезією і дорослими казками

Малий театр здивує киян поезією і дорослими казками

Сьогодні поетичною прем’єрою "Невтишимі" столичний Малий театр відкриває 31-й сезон. Про нововедення та плани ми розпитали у художнього керівника театру Дмитра Весельського.

У сезоні 2019-2020 Малий театр покаже 6 прем'єрних постановок:

"Невтишимі" 
Спільний проект з "Музеєм Шістдесятництва"

Променад-вистава, яка поєднує в собі інтерактивну екскурсію музеєм, де актори через тексти видатних поетів занурюють глядача в атмосферу розквіту шістдесятництва, та концептуальний сценічний поетичний колаж з творів поетів-шістдесятників та віршів українських сучасників. 
- Це перформанс, в першій частині якого глядачі оглядатимуть експонати музею під тексти тих років. Буде інтимна лірика, оптимістична та життєствердна та лірика боротьби та супротиву, яка виникала внаслідок переслідувань. Звучатиме жива музика. В другій частині дійства в театрі звучатиме сучасна українська поезія (Іздрик, Жадан, Бондар, Матіос, Малкович), ми намагаємося знайти зв'язок і спадковість. Ми вважаємо, що присутність української поезії в сьогоденні – це наслідок тих процесів, які відбувалися в 60-х, - говорить Дмитро Весельський
Прем’єра: 13 та 29 вересня
Вартість квитків: 200 грн.

"Язиката Хвеська" 
Українська народна казка, інтерактивна вистава-гра для дітей від 3 до 6 років, реж. Богдан Поліщук


Повчальна історія однієї дуже балакучої жіночки. Хвеська так активно чесала язика, що її власний чоловік втратив будь-яку надію зберегти хоч якусь родинну таємницю. А тут з’явився іще один привід берегти – чоловік знайшов скарб! Він має знайти спосіб, як залишити це в секреті.  
Режисер пропонує театр тіней, спільне випікання смаколиків та гарну атмосферу. Виставу розраховано на аудиторію з усього 20-ти малюків та їхніх батьків, при цьому дорослі спостерігатимуть за дійством безкоштовно.
 - У нас вже є вистава для дітей, але сезонна - різдвяна «Історія, якій понад дві тисячі років». Нова постановка створена за ідентичним принципом – всього 20 квитків, діти беруть участь у дійстві безпосередньо з акторами, роблять кулінарний шедевр, паралельно слухають казку, навчаються готувати і співати пісень А в кінці з батьками куштують приготоване, - анонсує Дмитро Весельський.
Прем’єра 9 листопада.

"Маклена Граса" 
Микола Куліш, драматична вистава для дорослих, реж. Дмитро Весельський

 - Це суперактуальний текст зараз, - розповідає режисер. – Існує схожість між ситуацією нашого часу і на початку 20 століття в Польщі, де була криза політична, економічна, культурна. Все кардинально змінюється. Так як і у нас, в творі простежується тенденція до перемоги популізму. Головна героїня, Маклена Граса, як і сам Куліш, обманулася у тому, що переворот закінчиться благом. З вірою вона втікає до повстанців, але ми знаємо, що це не оптимістичний кінець, які були наслідки. Розуміємо, що вона купилася на гасла та обіцянки. Також існував різкий ідеологічний поділ в суспільстві. Буде сучасна історія у світі N.    
Коли: прем’єра у грудні

"Казка про пса, який зірвався з ланцюга" 
Пьотр Ровіцький, сучасна польська дитяча драматургія, за підтримки видавництва "Неопалима купина", Польського Інституту та Посольства Польщі, реж. Анна Турло

- Вистава розрахована на дітей з 6 до 12 років. Йдеться про пса, який зірвався з ланцюга і в погоні за свободою, отримував певний досвід, - зазначив Дмитро Весельський. – Він розмірковує про свободу як явище, чи вона потрібна, що вона дає і чого позбавляє. Дійові особи  - тварини
Коли: прем’єра у лютому   

"Казки Грімм" 
Брати Грімм, переможець Пітчингу Ідей, казки-сни для дорослих, реж. Дмитро Обєдніков

- Із казок беруться тільки сюжети, які переосмислюються через призму соціального сьогодення, сучасних проблем, - анонсує Дмитро Весельський.  – Із усією жорстокістю оригінальних братів Грімм. Це дорослі брутальні тарантінівські історії. 
Коли: прем’єра у квітні   

"Дурний Микола" 
Людмила Тимошенко, мелодрама, романтична комедія для дорослих, реж. Валерія Городецька

 - Сучасна українська драматургія – мелодраматична, романтична історія. В центрі сюжету  - любовний трикутник, - інтригує художній керівник.
Коли: прем’єра у травні 

КЛУБ ПОСТІЙНИХ ГЛЯДАЧІВ ТА ЕКОТЕАТР

Малий театр декламує концепцію "Кежуал-театр", тобто театру демократичного та гостинного до цільової аудиторії. Можна прийти в кедах, взяти каву, почитати книгу та просто приємно проводити час. Зокрема, вводиться нова система взаємодії з постійними глядачами Малий Театр Club.  Так, напередодні відкриття сезону на затишній терасі театру провели вечірку для постійних глядачів з іграми, піснями, танцями, подарунками та спілкуванням з акторами.  Також в закладі запропонують відвідувати й альтернативні види творчих занять, наприклад проєкт "Читальня" з читанням п’єс.

- Хочемо зробити наш заклад мультидисциплінарним, -  анонсує Дмитро Весельський.-  Зокрема, потрапити в контекст сучасної літератури – готуємо онлайн-проєкт «Ремарка»,  це інтерв’ю з письменниками, залучаємо сучасну поезію в наші вистави. А також в контекст сучасної музики, живопису, для чого влаштовуватимемо виставки, лекції. Також ми модернізуємо зал: поміняли стільці, зробили мобільні платформи.  

Що стосується театральної діяльності, Малий співпрацюватиме з нетеатральними організаціями. Вже перша прем’єра «Невтишимі» підготовлена разом з сусідом, Музеєм Шістдесятництва. Також заплановано продовжувати інші проекти, як Пітчинг ідей, переможець якого отримує можливість поставити і презентувати свою виставу на сцені театру. Щоб знайти молоді таланти,  театр пропонує практику для активних студентів другого та третього режисерських, акторських, театрознавчих курсів, що зацікавлені зрозуміти театр зсередини та готові ділитися ідеями та енергією.

Ну і в тренді сучасності Малий театр оголошує про свою екологічність, а саме - перехід на вторинний папір при друку POS-матеріалів, сортування сміття, участь у популяризації екологічних видів транспорту тощо.   

Адреса театру: вул.. Гончара, 33